3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

MicroStrategy, 425 Milyon Dolarlık BTC Satın Aldıktan Sonra Hope.com’u Bitcoin’e Yönlendiriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MicroStrategy’nin bu yaz ayları süresince 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı belirtildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MicroStrategy, Hope.com’u Bitcoin’e yönlendirdi.
  • Şirket, bu yaz 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi.
  • MicroStrategy Ceo’su kripto parayı Twitter üzerinden tanıttı.

İnternet üzerinde “umut” arayanlar bunu artık Bitcoin’de bulacaklar. Kasıtlı olarak tercih edilmiş bir slogan gibi gözüküyor olabilir. Bunun nedeni ise; yakın zaman önce 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan ABD’li yazılım firması MicroStrategy’nin, “Hope.com” adresini Bitcoin ile ilgili eğitim kaynaklarına yönlendirmiş olması.

Binance indirim kodu

Bu eğitim kaynakları büyük ölçüde MicroStrategy’nin bu yaz Bitcoin’de neden 425 milyon dolar değerinde bir harcama yaptığını açıklayan basın materyallerinden oluşuyor. MicroStrategy Ceo’su Michael Saylor attığı bir tweet’te “Bitcoin’in bir ekonomik güçlendirme aracına ihtiyaç duyan milyarlarca insan için umudu temsil ettiğini” dile getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şirket Ceo’su Saylor, Yalnızca Bitcoin ile İlgili Tweet Atıyor

Saylor, satın alma işleminden bu yana genellikle günde birkaç kez Bitcoin’i düzenli bir şekilde tanıtmaya devam ediyor. Bu ay neredeyse sadece Bitcoin hakkında tweet atan Saylor’ın, şu ana kadar “Bitcoin” kelimesini 30 kez kullandığı tespit edildi.

“Hope” un yanı sıra MicroStrategy, Voice.com alanını da EOS blockchainin yaratıcıları Block.one’a 21 milyon dolara sattığında kripto para birimlerine “ses” vermişti. Kullanıcıların birbirlerine kripto para birimi ödemelerini sağlayan bir sosyal ağ olarak nam salan Voice.com, bu yaz kullanıma sunuldu.

Saylor’un Kişisel Web Sitesi Satışa Çıkarıldı

MicroStrategy ayrıca Wisdom.com, Strategy.com ve Glory.com’un da sahibi olarak biliniyor. Ancak bunların hiçbiri, kullanıcılarını kripto para kaynaklarına yönlendirmiyor. Konu ile ilgili varsayımın ise bu sitelerin ziyaretçilerinin zaten Bitcoin’e yatırım yapmış kişiler oldukları yönünde olduğu dile getiriliyor.

İlgili Haber:  Monty Python’dan John Cleese, NFT Piyasasına Dahil Oldu

Michael.com da şirket tarafından satışa çıkarıldı ancak bu site, şu anda MicroStrategy Ceo’su Michael Saylor’un kişisel web sitesi olarak hizmet veriyor. Sayfada bulunan eğitim kaynaklarının uzunca bir süredir güncellenmediği ve bu nedenle de kripto para birimlerinden bahsetmediği belirtiliyor. Bunun yerine, söz konusu sitedeki kaynakların, Saylor’un diğer konularda yaptığı açılış konuşmaları gibi kişisel alanlardan oluştuğu dile getiriliyor.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar