MicroStrategy’nin bu yaz ayları süresince 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı belirtildi.

Haberin Özeti

  • MicroStrategy, Hope.com’u Bitcoin’e yönlendirdi.
  • Şirket, bu yaz 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi.
  • MicroStrategy Ceo’su kripto parayı Twitter üzerinden tanıttı.

İnternet üzerinde “umut” arayanlar bunu artık Bitcoin’de bulacaklar. Kasıtlı olarak tercih edilmiş bir slogan gibi gözüküyor olabilir. Bunun nedeni ise; yakın zaman önce 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan ABD’li yazılım firması MicroStrategy’nin, “Hope.com” adresini Bitcoin ile ilgili eğitim kaynaklarına yönlendirmiş olması.

Bu eğitim kaynakları büyük ölçüde MicroStrategy’nin bu yaz Bitcoin’de neden 425 milyon dolar değerinde bir harcama yaptığını açıklayan basın materyallerinden oluşuyor. MicroStrategy Ceo’su Michael Saylor attığı bir tweet’te “Bitcoin’in bir ekonomik güçlendirme aracına ihtiyaç duyan milyarlarca insan için umudu temsil ettiğini” dile getirdi.

Şirket Ceo’su Saylor, Yalnızca Bitcoin ile İlgili Tweet Atıyor

Saylor, satın alma işleminden bu yana genellikle günde birkaç kez Bitcoin’i düzenli bir şekilde tanıtmaya devam ediyor. Bu ay neredeyse sadece Bitcoin hakkında tweet atan Saylor’ın, şu ana kadar “Bitcoin” kelimesini 30 kez kullandığı tespit edildi.

“Hope” un yanı sıra MicroStrategy, Voice.com alanını da EOS blockchainin yaratıcıları Block.one’a 21 milyon dolara sattığında kripto para birimlerine “ses” vermişti. Kullanıcıların birbirlerine kripto para birimi ödemelerini sağlayan bir sosyal ağ olarak nam salan Voice.com, bu yaz kullanıma sunuldu.

Saylor’un Kişisel Web Sitesi Satışa Çıkarıldı

MicroStrategy ayrıca Wisdom.com, Strategy.com ve Glory.com’un da sahibi olarak biliniyor. Ancak bunların hiçbiri, kullanıcılarını kripto para kaynaklarına yönlendirmiyor. Konu ile ilgili varsayımın ise bu sitelerin ziyaretçilerinin zaten Bitcoin’e yatırım yapmış kişiler oldukları yönünde olduğu dile getiriliyor.

Michael.com da şirket tarafından satışa çıkarıldı ancak bu site, şu anda MicroStrategy Ceo’su Michael Saylor’un kişisel web sitesi olarak hizmet veriyor. Sayfada bulunan eğitim kaynaklarının uzunca bir süredir güncellenmediği ve bu nedenle de kripto para birimlerinden bahsetmediği belirtiliyor. Bunun yerine, söz konusu sitedeki kaynakların, Saylor’un diğer konularda yaptığı açılış konuşmaları gibi kişisel alanlardan oluştuğu dile getiriliyor.

İlgili Haber:  Değeri 1000 Dolar'ı Aşan Bitcoin Adreslerinin Sayısı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın