MicroStrategy 489 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Haber Özeti

  • Şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, MicroStrategy yaklaşık 489 milyon dolar ödeyerek 13.005 adet Bitcoin daha satın aldı.
  • Satın alımda Bitcoin başına ortalama olarak 37.617 dolar ödendi.
  • En tanınan Bitcoin savunucularından biri olan Michael Saylor’un şirketi şu anda yaklaşık olarak 105.085 adet Bitcoin’i bünyesinde barındırıyor.

MicroStrategy, Pazartesi günü yaptığı açıklamasında, ortalama olarak 37.617 dolardan yaklaşık 13.005 adet Bitcoin satın alımı yaptığını açıkladı. BTC fiyatı son günlerde keskin bir şekilde düştü ve Pazartesi günü de %8’lik bir gerileme ile 32.590 doları gördü.

blank

Şirket Toplamda 105.085 Adet Bitcoin’e Sahip

Bitcoin’in boğa yatırımcılarından Michael Saylor’un şirketi şu anda yaklaşık olarak 105.085 adet Bitcoin’i bünyesinde bulunduruyor. Şirket bu miktardaki Bitcoin’i satın alabilmek için toplamda yaklaşık 2.741 milyar dolar ödedi. Şimdiye kadar satın alınan tüm Bitcoin’lerinin ortalama fiyatı ise 26.080 dolar olarak açıklandı.

blank

MicroStrategy şirketinin büyük bir BTC satın alımını açıkladığı son tarih Şubat ayıydı. Bu tarihte şirket ortalama olarak 52.765 dolardan 19.452 adet Bitcoin satın alarak toplamda ücretler ve masraflar dahil olmak üzere 1.026 milyar dolar ödeme yapmıştı.

MicroStrategy Bitcoin Alabilmek İçin Borç Almıştı

BTC fiyatındaki son düzeltmeler de Michael Saylor’un Bitcoin hakkındaki kararlı iyimserliğini bozmaya yetmedi. MicroStrategy satın aldığı Bitcoin miktarı için gereken finansmanı, şirketten 1 milyar dolarlık hisse satarak elde etmişti. Şirket ayrıca daha fazla BTC alabilmek için 500 milyon dolarlık da borç almıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Pazartesi günü itibariyle MicroStrategy hisseleri %7.65’lik bir düşüş gösterdi ve 596 dolar civarından işlem gördü.

Şirketin CEO’su Michael Saylor kısa bir süre önce Bitcoin Madenciliği Konseyi (BMC) adındaki bir kuruluşa liderlik etmeye başladı. Kuruluşun, Bitcoin’in yüksek enerji tüketimi ile ilgili adımlar atması bekleniyor. Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakıtlar nedeniyle bir süre önce Tesla CEO’su Elon Musk, BTC ile elektrikli otomobil satışlarını durmuştu. Bu adım ile birlikte oldukça fazla miktarda değer kaybeden BTC, yaklaşık olarak 30.000 dolara kadar gerilemişti. Elon Musk, Bitcoin’in fosil yakıt tüketimini azaltması durumunda Bitcoin ile elektrikli araç satışlarını tekrardan başlatabileceğini söylemişti. Bunun üzerine ufak da olsa bir toparlanma yaşayan BTC, Çin ve ABD’den gelen regülasyon adımlarıyla birlikte tekrardan düşüş trendine girdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend