29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

MicroStrategy 5.050 Adet Daha Bitcoin Satın Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin yılın üçüncü çeyreğinde, toplam 242 milyon dolar ödeyerek 5.050 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. Bununla birlikte şirketin yılın üçüncü çeyreğinde satın aldığı toplam BTC miktarı 8.957 BTC oldu. Bu miktar toplamda 419 milyon dolara tekabül ediyor. Şirketin elinde bulunan toplam BTC sayısı ise 114.042 oldu. Bu miktardaki Bitcoin, toplamda 3.16 milyar dolar değerine denk geliyor. Şirket bu BTC’leri ortalama olarak 27.713 dolardan satın aldı.

Binance indirim kodu

MicroStrategy, Yaklaşık Olarak 243 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Alımı Daha Yaptığını Açıkladı

Kısa bir süre önce yayınlanan raporlara göre, şirketin Bitcoin’e yaptığı toplam harcama 3.16 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Şirketin yaptığı bu yatırım bu yazının yazıldığı anlarda 5.1 milyar dolar değerine sahip. Bu da %42’lik bir yükseliş anlamına geliyor. Saylor yaptığı açıklamasında, satın alınan son coinler için ortalama olarak Bitcoin başına 48.099 dolar harcandığını belirtti.

Binance indirim kodu

Saylor’ın bu hamlesi, şirketinin ikinci çeyrek yatırımcı toplantısında bahsettiği, daha fazla Bitcoin satın alma sözünün de tutulması anlamına geliyor. Saylor, daha fazla BTC satın alma sözünü, MicroStrategy 177 milyon dolar ile 3.907 adet BTC satın almasından haftalar sonra vermişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2021 yılının üçüncü çeyreğinde MicroStrategy, toplamda 419.9 milyon dolar değerinde olan 8.957 adet BTC satın aldı. Şirketin bu zaman kadar yaptığı satın alımların toplamı 114.042 adet BTC olarak görülüyor. Şirket bu kripto paralar için ücretler ve masraflar dahil olacak şekilde 3.16 milyar dolar harcadı ve BTC başına 27.713 dolarlık bir ortalama tutturdu. MicroStrategy, dünyada en çok Bitcoin’e sahip olan şirket ünvanını taşıyor.

Bununla birlikte MicroStrategy’nin Bitcoin ödünç verme işinde ya da diğer kripto paralara yatırım alanında herhangi bir faaliyet göstermediğini de belirtmek gerekiyor. Şirketin kripto paralar alanındaki stratejisi daima, nakit ile BTC satın almak, bu BTC’leri kendisi için tutmak ve belirsiz bir süre ile satmamak oldu.

İlgili Haber:  Rekor Seviyedeki Bakkt Bitcoin İşlemleri, Kurumsal BTC Çılgınlığını Kanıtlıyor

Saylor, son satın alım ile ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı fakat “Yavaş ve kararlı olan yarışı kazanır.” şeklinde bir özlü söz paylaştı.

Ancak Bitcoin fiyat grafiği incelendiğinde, Saylor’ın bu adımının öncesinde BTC fiyatının herhangi bir pozitif değişiklik göstermediğini görüyoruz. BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda, son yedi gündeki %13’lük kaybıyla 44.710 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar