8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

MicroStrategy Yaklaşık 25 Milyon Dolar Değerinde 660 Bitcoin Daha Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

MicroStrategy, piyasadaki düşüşe bir kez daha meydan okuyarak rezervlerine 660 adet Bitcoin daha ekledi.

Binance indirim kodu

2022’nin ilk büyük satın alımıyla birlikte MicroStrategy’nin hazinesindeki Bitcoin sayısı 125.051’e ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Borsada işlem gören bir firma olan MicroStrategy, SEC’e sunduğu son raporda, 30 Aralık 2021 ile 31 Ocak 2022 arasında 660 BTC satın aldığını belirtti. En son alım işleminde Bitcoin başına ortalama 37.865 dolar fiyatla toplamda yaklaşık 25 milyon dolar ödendi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Twitter’dan yaptığı açıklamada; “MicroStrategy Bitcoin başına ortalama 37.865 dolar fiyatla yaklaşık 25 milyon dolar nakit karşılığında 660 adet bitcoin daha satın aldı. 31 Ocak 2022 itibariyle ortalama 30.200 dolardan toplam 3.78 milyar dolara maliyetle 125.051 adet Bitcoin’imiz bulunuyor” dedi.

MicroStrategy’nin elindeki tüm bitcoinleri ortalama 30.200 dolardan aldığını ve şu an bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatının 38.800 dolar olduğunu dikkate alacak olursak, şirketin kârda olduğunu söyleyebiliriz.

Şirketin son satın alımı geçtiğimiz hafta yaptıkları “Kurumsal Firmalar için Bitcoin Konferansı” duyurusunun ardından geldi. Nasdaq’ta işlem gören MicroStrategy bu konferansla kurumsal firmalara Bitcoin’i kendi sistemlerine nasıl entegre edeceklerine dair eğitim verecek.

Michael Saylor Pazar günü yaptığı açıklamada, 1 ve 2 Şubat’ta gerçekleşecek olan etkinliğin, Bitcoin’e sahip olmanın kurumsal defterlerde faydalarını da anlatacaklarını söyledi.

Saylor’un yanı sıra konferanstaki diğer önemli konuşmacılar arasında Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Lolli’nin iletişim başkanı Aubrey Strobel ve MicroStrategy CFO’su Phong Le yer alacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar