4 Temmuz 2022, Pazartesi
26.6 C
İstanbul

MicroStrategy, 82 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Daha Yaptı! Boğa İşareti mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

MicroStrategy, piyasadaki düşüşlerden faydalanmaya devam ediyor. Şirket piyasadan 1.434 adet Bitcoin daha satın aldı. Son satın alım ile birlikte şirketin bünyesinde 122.478 adet BTC bulunuyor.

Binance indirim kodu

Şirketin Toplam Bitcoin Sayısı 122.478’e Çıktı

Kripto para piyasasındaki coinlerin fiyatlarının düşmesi, balinaların avlanmaya çıkmasına neden oluyor. Bu tür bir “dipten satın alım” stratejisinin ustası ise MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın ta kendisi. Milyarder yatırımcı Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında MicroStrategy’nin 1.434 adet Bitcoin daha satın aldığını ve bu coinler için toplamda 82.4 milyon dolar ücret ödediğini bildirdi. Şirket, yaptığı son satın alımdaki kripto paraların ortalama fiyatının 57.477 dolar olduğunu da söyledi. Bu yüzden her ne kadar dipten alım stratejisine önem verse de, Michael Saylor en azından şu an için son satın alım özelinde zararda gibi gözüküyor. Şirket tarafından SEC’e sunulan belgeye göre, şirketin yaptığı son satın alım, 29 Kasım ile 8 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 49.317 dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son ek satın alım ile birlikte MicroStrategy’nin elinde bulunan Bitcoin miktarı 122.478 adete yükseldi. Bu miktardaki kripto para yaklaşık olarak 6.1 milyar dolara tekabül ediyor. Bu yüzden girişimin genel olarak başarılı olduğu düşünülüyor. Borsada da listelenen şirket, satın aldığı BTC’ler için “yalnızca” 3.66 milyar dolar ödedi.

MicroStrategy, konu BTC satın alımları olduğunda oldukça sıkı bir politika izliyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor’ın, kurumsal alan özelinde konuşulduğunda, BTC sektöründe en etkili isimlerden biri oldouğu değerlendiriliyor. Şirket, yaptığı karların çoğunun bir kısmını genel olarak BTC’ye çevirmeyi tercih ediyor.

Buna ek olarak, dünyanın en büyük BTC rezervlerine sahip şirketin liderliğini üstlenen Michael Saylor’ın kripto para sektörüne olan katkıları bununla da sınırlı kalmıyor. Saylor, BTC madenciliğinin daha çevreci hale gelmesi için de çok sayıda girişimde bulunmuştu. Saylor ayrıca Bitcoin Madencilik Konsey’inin de başkanlığını yapıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Şu Anda Yüksek Olsa da Bu Teknik, BTC Satın Almak İçin Çok Geç Olmadığını Gösteriyor

Kripto para dünyasının bir diğer etkili isimlerinden biri olan Jack Dorsey, kısa bir süre önce Twitter CEO’luğundan ayrılarak vaktinin tamamını eski adıyla Square, yeni adıyla Block olan dijital ödeme şirketine ayıracağını belirtmişti. Dorsey, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, Twitter ve Square CEO’su olmasaydı BTC için çalışacağını belirtmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar