26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

MicroStrategy, 82 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Daha Yaptı! Boğa İşareti mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

MicroStrategy, piyasadaki düşüşlerden faydalanmaya devam ediyor. Şirket piyasadan 1.434 adet Bitcoin daha satın aldı. Son satın alım ile birlikte şirketin bünyesinde 122.478 adet BTC bulunuyor.

Binance indirim kodu

Şirketin Toplam Bitcoin Sayısı 122.478’e Çıktı

Kripto para piyasasındaki coinlerin fiyatlarının düşmesi, balinaların avlanmaya çıkmasına neden oluyor. Bu tür bir “dipten satın alım” stratejisinin ustası ise MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın ta kendisi. Milyarder yatırımcı Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında MicroStrategy’nin 1.434 adet Bitcoin daha satın aldığını ve bu coinler için toplamda 82.4 milyon dolar ücret ödediğini bildirdi. Şirket, yaptığı son satın alımdaki kripto paraların ortalama fiyatının 57.477 dolar olduğunu da söyledi. Bu yüzden her ne kadar dipten alım stratejisine önem verse de, Michael Saylor en azından şu an için son satın alım özelinde zararda gibi gözüküyor. Şirket tarafından SEC’e sunulan belgeye göre, şirketin yaptığı son satın alım, 29 Kasım ile 8 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 49.317 dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Son ek satın alım ile birlikte MicroStrategy’nin elinde bulunan Bitcoin miktarı 122.478 adete yükseldi. Bu miktardaki kripto para yaklaşık olarak 6.1 milyar dolara tekabül ediyor. Bu yüzden girişimin genel olarak başarılı olduğu düşünülüyor. Borsada da listelenen şirket, satın aldığı BTC’ler için “yalnızca” 3.66 milyar dolar ödedi.

MicroStrategy, konu BTC satın alımları olduğunda oldukça sıkı bir politika izliyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor’ın, kurumsal alan özelinde konuşulduğunda, BTC sektöründe en etkili isimlerden biri oldouğu değerlendiriliyor. Şirket, yaptığı karların çoğunun bir kısmını genel olarak BTC’ye çevirmeyi tercih ediyor.

Buna ek olarak, dünyanın en büyük BTC rezervlerine sahip şirketin liderliğini üstlenen Michael Saylor’ın kripto para sektörüne olan katkıları bununla da sınırlı kalmıyor. Saylor, BTC madenciliğinin daha çevreci hale gelmesi için de çok sayıda girişimde bulunmuştu. Saylor ayrıca Bitcoin Madencilik Konsey’inin de başkanlığını yapıyor.

İlgili Haber:  Kripto Paraların Benimsenmesinde Dördüncü Aşamaya Giriliyor

Kripto para dünyasının bir diğer etkili isimlerinden biri olan Jack Dorsey, kısa bir süre önce Twitter CEO’luğundan ayrılarak vaktinin tamamını eski adıyla Square, yeni adıyla Block olan dijital ödeme şirketine ayıracağını belirtmişti. Dorsey, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, Twitter ve Square CEO’su olmasaydı BTC için çalışacağını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend