8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

MicroStrategy 94 Milyon Dolarlık Bitcoin Daha Aldı: Şirketin Toplam BTC Varlığı 124.391’e Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yılın bitmesine sadece bir gün kala MicroStrategy, lider kripto para Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yılın bitmesine sadece bir gün kala MicroStrategy, lider kripto para Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor.
  • MicroStrategy, 9 Aralık ile 29 Aralık arasındaki dönemde toplam 94.2 milyon Dolar değerinde (1.914 BTC) Bitcoin yatırımı yaptı.

IT şirketi MicroStrategy, bilançosuna Bitcoin (BTC) ekleme stratejisine devam ediyor.

Binance indirim kodu

MicroStrategy Bitcoin Yatırımına Devam Ediyor

Yılın bitmesine saatler kala MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Twitter’dan yaptığı açıklamada şirketinin yeni bir BTC yatırımı yaptığını duyurdu. Söz konusu duyuruya göre MicroStrategy, 9 Aralık ile 29 Aralık arasındaki dönemde toplam 94.2 milyon Dolar değerinde (1.914 BTC) Bitcoin yatırımı yaptı. BTC’ler ortalama 49.229 Dolar fiyatından satın alındı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatının şu dakikalarda 48.200 Dolar civarında seyrettiği göz önüne alınırsa; bu özel satın alma çılgınlığı şu an için zararda.

Şirket Şu Anda 124.392 BTC’ye Sahip

Son raporlara göre MicroStrategy 29 Aralık 2021 tarihi itibariyle toplam 3.75 milyar Dolarlık bir satın alma fiyatı ve BTC başına yaklaşık 30.159 Dolarlık bir ortalama satın alma fiyatı ile toplam 124.391 BTC’ye sahip. Bu aynı zamanda MicroStrategy’nin BTC yatırımlarından yaklaşık 2.16 milyar Dolar kâr elde ettiği anlamına geliyor.

21 milyonluk maksimum BTC arzı göz önüne alındığında MicroStrategy şu anda tüm BTC varlıklarının yaklaşık %0.6’sını elinde bulunduruyor. Öte yandan şirket, son haftalarda da istikrarlı bir şekilde BTC yatırımı yapmaya devam ediyor. Bundan sadece üç hafta önce MicroStrategy ortalama 57.477 Dolar fiyatından 1.434 BTC satın aldığını açıkladı. MicroStrategy 29 Kasım’da da yaklaşık 59.187 Dolar fiyatından 414.4 milyon Dolarlık BTC yatırımı yaptı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar