MicroStrategy, Bitcoin Almak İçin 500 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yapacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

400 milyon Dolarlık şirket tahvil satışını MicroStrategy’deki yatırımcı talebini karşılamaya yetmedi. Arkadaşlar arasında 100 milyon Doların daha lafı mı olur?

blank

Haberin Özeti

  • En büyük Bitcoin boğalarından MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak istiyor.
  • Şirket, bu amaç için gerçekleştirdiği tahvil satışını 400 milyon Dolardan 500 milyon Dolara yükselttiğini duyurdu.

Kurumsal yazılım firması MicroStrategy, dün ilk kez duyurduğu şirket tahvili satışını 400 milyon Dolardan 500 milyon Dolara çıkardı. Halka açık şirket, halihazırda elinde bulunan 92.079 BTC’nin üzerine daha da fazla Bitcoin satın almak istiyor.

blank

MicroStrategy ve Bitcoin Piyasası

Bloomberg’in raporuna göre MicroStrategy, şirket tahvilini yıllık %6,125 getiri karşılığında satın almak isteyen kurumsal yatırımcılardan 1.6 milyar Dolarlık tahvil emri aldıktan sonra satışı arttırmaya karar verdi.

MicroStrategy’nin teminatlı tahvil satışı, Bitcoin boğası Michael Saylor liderliğindeki firmanın, şu anda 34.000 Dolar seviyesinde seyreden lider kripto para Bitcoin’de daha fazla alım gerçekleştirmesine olanak sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Son Yaşanan Düşüş ile Birlikte MicroStrategy, 284.5 Milyon Dolar Zarar Etti

Öte yandan daha geçen ay Bitcoin, 63.501 Dolarlık rekor bir fiyat seviyesinde işlem görüyordu. Ancak son bir ayda oldukça büyük düşüş yaşandı.

Son çeyrekte yaşanan Bitcoin fiyat düşüşünün MicroStrategy’nin kripto para hazinesinde 284.5 milyon Dolarlık bir zarara yol açtığı düşünülüyor. Ayrıca Bitcoin fiyatındaki düşüşe paralel olarak şirketin resmi değerinde de düşüş yaşandı.

Yatırımcılar tahvillerle ilgilenirken MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı bugün %2 oranında geriledi. Şirketin, Şubat ayında 100 Doların üzerinde sattığı tahvilleri ise mevcut satışın ortasında 65 Dolara kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend