27 Mayıs 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

MicroStrategy, Bitcoin Almak İçin 500 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

400 milyon Dolarlık şirket tahvil satışını MicroStrategy’deki yatırımcı talebini karşılamaya yetmedi. Arkadaşlar arasında 100 milyon Doların daha lafı mı olur?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • En büyük Bitcoin boğalarından MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak istiyor.
  • Şirket, bu amaç için gerçekleştirdiği tahvil satışını 400 milyon Dolardan 500 milyon Dolara yükselttiğini duyurdu.

Kurumsal yazılım firması MicroStrategy, dün ilk kez duyurduğu şirket tahvili satışını 400 milyon Dolardan 500 milyon Dolara çıkardı. Halka açık şirket, halihazırda elinde bulunan 92.079 BTC’nin üzerine daha da fazla Bitcoin satın almak istiyor.

Binance indirim kodu

MicroStrategy ve Bitcoin Piyasası

Bloomberg’in raporuna göre MicroStrategy, şirket tahvilini yıllık %6,125 getiri karşılığında satın almak isteyen kurumsal yatırımcılardan 1.6 milyar Dolarlık tahvil emri aldıktan sonra satışı arttırmaya karar verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MicroStrategy’nin teminatlı tahvil satışı, Bitcoin boğası Michael Saylor liderliğindeki firmanın, şu anda 34.000 Dolar seviyesinde seyreden lider kripto para Bitcoin’de daha fazla alım gerçekleştirmesine olanak sağlayacak.

Son Yaşanan Düşüş ile Birlikte MicroStrategy, 284.5 Milyon Dolar Zarar Etti

Öte yandan daha geçen ay Bitcoin, 63.501 Dolarlık rekor bir fiyat seviyesinde işlem görüyordu. Ancak son bir ayda oldukça büyük düşüş yaşandı.

Son çeyrekte yaşanan Bitcoin fiyat düşüşünün MicroStrategy’nin kripto para hazinesinde 284.5 milyon Dolarlık bir zarara yol açtığı düşünülüyor. Ayrıca Bitcoin fiyatındaki düşüşe paralel olarak şirketin resmi değerinde de düşüş yaşandı.

Yatırımcılar tahvillerle ilgilenirken MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı bugün %2 oranında geriledi. Şirketin, Şubat ayında 100 Doların üzerinde sattığı tahvilleri ise mevcut satışın ortasında 65 Dolara kadar geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar