28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

MicroStrategy, Bitcoin Almak İçin 650 Milyon Dolarlık Tahvil Satışı Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen bir iş zekası şirketi olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirket grubunun dijital varlığa olan inancının altını çizerek daha fazla Bitcoin (BTC) alımını finanse etmek için 650 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir tahvil topladığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Şirket cuma günü itibariyle 2025’te %0.750 oranındaki 650 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli seneti sattığı yönündeki haberleri doğruladı. Faiz oranının, 2021’den itibaren 15 Haziran ve 15 Aralık’ta olmak üzere altı ayda bir ödeneceği belirtildi.

Binance indirim kodu

Gerçekleştirilen basın açıklamasında; MicroStrategy’nin, işletme sermayesi ihtiyaçlarının ve diğer genel kurumsal amaçların belirlenmesine kadar Hazine Rezerv Politikası’na uygun olarak banknot satışından elde edilen net geliri Bitcoin cinsinden yatırmayı planladığı ifade edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Menkul kıymetlerin, 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 144A Kuralı uyarınca ihraç edildiği kaydedilirken bunların yalnızca kurumsal yatırımcıların kullanımına sunulacağı duyuruldu.

Artış, şirketin daha fazla Bitcoin elde etmek için tahvil gelirlerinden yararlanma planlarını ilk defa açıklamasından yalnızca birkaç gün sonra kesinleşti. MicroStrategy başlangıçta 400 milyon dolarlık bir artış hedefliyordu. 650 milyon dolarlık firmanın, cari fiyatlarla 36.300 BTC’nin üzerinde alım yapabileceği öngörüldü.

Piyasanın önemli isimleri Bitcoin üzerinden ciddi kâr elde ediyor

MicroStrategy, bu yılın başlarında bilançosunun çoğunu Bitcoin’e dönüştüreceğini açıkladığında dünyayı şok etmiş ve o sırada CEO Michael Saylor, şirketinin “500 milyon dolarlık eriyen bir buz küpü”nün üzerinde oturduğunu söylemişti.

Şirket şu anda 734 milyon doları aşan 40.824 BTC’ye sahip olurken bunun, temel satın alma fiyatı üzerinden yaklaşık 260 milyon dolarlık bir kazancı temsil ettiği kaydedildi.

Wall Street analistleri, MicroStrategy’nin Bitcoin’e aşırı maruz kalmasından endişe duyduklarını açıkladı. Bu 10 yıllık dalgalanma, çok sayıda kurumsal yatırımcıyı yakın zamana kadar bu alandan uzakta tutuyordu. Citbank kısa süre önce MicroStrategy’yi “orantısız” BTC odağı nedeniyle “nötr” bir konumdan “satış” pozisyonuna düşürdü.

İlgili Haber:  NFT Pazar Yeri Nifty Gateway, Karbon Dengelemesi Yapmayı Planlıyor

MicroStrategy en büyük kurumsal Bitcoin sahibi olsa da bu alanda önemli adımlar atan tek büyük kuruluş olmadı. Massachusetts merkezli sigorta şirketi MassMutual da perşembe günü genel yatırım hesabı için 100 milyon dolarlık BTC satın aldığını ve bu alımın, onu en büyük şirket sahiplerinden biri yaptığını açıkladı.

Galaxy Digital (GLXY), Square (SQ) ve Hut 8 Mining Corp (Hut-8) gibi halka açık şirketler de Bitcoin’e 36 milyon ile 134 milyon dolar arasında yatırım yaparak bu yatırımlar üzerinden önemli karlar elde etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar