28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

MicroStrategy, Bitcoin Satın Alabilmek İçin 400 Milyon Dolarlık Menkul Kıymet İhraç Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunan şirketi olan MicroStrategy, yeni bir Bitcoin atağı gerçekleştirerek 400 milyon dolarlık menkul kıymet arzından elde edeceği geliri Bitcoin‘e yatırmayı planladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

7 Aralık tarihinde firma, 400 milyon dolarlık dönüştürülebilir birinci derece senet ihraç etmeyi planladığını ve bunun, ihraç eden şirketin hisselerine dönüştürülebilen bir borç niteliğinde menkul kıymeti olacağı açıklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şirketin kripto zulası 62.000 BTC’ye ulaşacak

Yapılan duyuruda; Microstrategy’nin, banknotların satışından elde edilen net geliri Bitcoin’e yatırmayı planladığı belirtildi.

Mevcut fiyatlarla, 400 milyon doların şirketin mal varlığını 20.833 arttıracağı ve bunun da firmanın toplam kripto zulasını neredeyse 62.000 BTC’ye çıkaracağı kaydedildi.

Senet sahiplerine Aralık 2025’e kadar altı ayda bir faiz ödeyeceği öğrenilen firmanın ayrıca, senetleri 20 Aralık 2023’ten itibaren nakit paraya çevirme hakkını saklı tuttuğu da bildirildi.

Duyuruda, MicroStrategy’nin teklifin başlamasından itibaren 13 gün içinde ilk alıcılarına 60 milyon dolar değerinde ek banknot sunabileceği de açıklandı.

Menkul kıymetlerin, Menkul Kıymetler Kanunu’nun 144. kuralı uyarınca ihraç edileceği ve yalnızca nitelikli kurumsal yatırımcıların kullanımına sunulacağı belirtildi.

MicroStrategy’nin duyurusuna yanıt olarak New York merkezli yatırım şirketi VanEck’in CEO’su Gabor Gurbacs da bu teklifin halka açık bir şirketten çok bir dijital varlık fonunun göstergesi olduğunu öne sürdü.

Bitcoin’e yönelik artış gösteren kurumsal ilgide MicroStrategy başı çekiyor

MicroStrategy, 21.454 BTC’yi 250 milyon dolara satın aldıktan sonra Bitcoin’i birincil rezerv varlığı olarak benimsediğini açıkladığı ağustos ayında kripto dünyasında dalgalar yarattı. Ardından, sonraki ay 175 milyon dolara 16.796 BTC daha satın alan şirketin gerçekleştirdiği BTC alımları, Coinbase’in tezgahüstü piyasası ve aracılık platformu üzerinden gerçekleştirildi.

İlgili Haber:  Tanınmış Hacker, Kripto VC Firması Paradigm’da Çalışmaya Başlıyor

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor konuya dair açıklamada bulunarak sadece birkaç gün önce, 5 Aralık’ta firmanın her biri 50 milyon dolardan yaklaşık 19.427 dolar fiyatla 2.574 BTC daha satın aldığını ve toplam kripto varlıklarını kabaca 40.824 BTC’ye çıkardığını duyurdu.

Firma, BTC alımları sayesinde toplu yatırımını %65 arttırmayı başardı

Mevcut piyasa değerinde, MicroStrategy’nin BTC zulasının yaklaşık 784 milyon dolar değerinde olduğu ve başka bir deyişle, firmanın şu anda 475 milyon dolarlık yatırımını %65 oranında arttırdığı öğrenildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar