1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

MicroStrategy, Bitcoin Yatırımı Yapmaya Devam Ediyor: Şirketin Sahip Olduğu BTC’ler 7 Milyar Dolara Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MicroStrategy, geçtiğimiz çeyrekte kurumsal bilançosuna yaklaşık 9.000 BTC ekleyerek Bitcoin yatırımını 114.000 BTC’nin üzerine çıkardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MicroStrategy, geçtiğimiz çeyrekte kurumsal bilançosuna yaklaşık 9.000 BTC ekleyerek Bitcoin yatırımını 114.000 BTC’nin üzerine çıkardı.
  • Bitcoin şu anda yaklaşık 61.000 Dolardan işlem görüyor ve MicroStrategy toplam 7 milyar Dolarlık bir BTC hazinesine sahip.

İş zekası firması MicroStrategy, üçüncü çeyrekte yaklaşık 9.000 yeni Bitcoin yatırımı yaptı ve 30 Eylül 2021 itibariyle bilançosundaki toplam BTC sayısı 114.042’ye ulaştı.

Binance indirim kodu

MicroStrategy ve Bitcoin

Bitcoin şu anda yaklaşık 61.000 Dolardan işlem görüyor ve MicroStrategy toplam 7 milyar Dolarlık bir BTC hazinesine sahip.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MicroStrategy’nin Perşembe günü yayınlanan 3. Çeyrek finans raporuna göre firma, sahip olduğu Bitcoinleri satın almak için toplam 3.160 milyar Dolar harcadı ve ortalama 27.713 Dolar fiyatından bu işlemi gerçekleştirdi.

MicroStrategy, ilk olarak 2020 yılında 425 milyon Dolarlık bir Bitcoin yatırımı yaptı. Geçen yılın sonunda ise MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları 1.125 milyar Doları aştı.

Bu yılın Şubat ayında şirket, 1.026 milyar Dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın alarak tekrar manşetlere çıktı ve kripto varlıklarını yaklaşık 4.5 milyar Dolara çıkardı.

O zamandan beri MicroStrategy ve aynı zamanda Bitcoin’in en açık sözlü savunucularından biri olan CEO’su Michael Saylor, belirli aralıklarla bilançosuna BTC eklemeye devam ediyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin’e duyduğu ilgi, Raoul Pal gibi kurumsal yatırımcılara ve Square, Tesla gibi şirketlere de ilham verdi.

Geçen yıl Aralık ayında Saylor, Elon Musk’a Tesla’nın bilançosunu Bitcoin’e yatırmasını tavsiye etti ve böyle bir kararın, “100 milyar Dolarlık bir iyilik” olacağını öne sürdü.

Bundan sadece iki ay sonra, Şubat 2021’de, Tesla 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Bir Moladan Sonra Yoluna Devam Edebilir

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Yatırımı Yapacak

En son finans raporu hakkında yorum yapan Saylor, MicroStrategy’nin şu anda dünyanın en büyük halka açık Bitcoin sahibi şirket olduğunu ve ilerleyen süreçte daha fazla Bitcoin satın alacaklarını söyledi.

Saylor, ayrıca, kişisel olarak da her biri ortalama 9.882 Dolardan satın alınan 17.732 Bitcoin’e (şu anki fiyatlarla yaklaşık 1.08 milyar Dolar değerinde) sahip olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar