9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

MicroStrategy, Bitcoin Yatırımı Yapmaya Devam Ediyor: Şirketin Sahip Olduğu BTC’ler 7 Milyar Dolara Yükseldi

Önemli Gelişmeler

MicroStrategy, geçtiğimiz çeyrekte kurumsal bilançosuna yaklaşık 9.000 BTC ekleyerek Bitcoin yatırımını 114.000 BTC’nin üzerine çıkardı.

blank

Haberin Özeti

  • MicroStrategy, geçtiğimiz çeyrekte kurumsal bilançosuna yaklaşık 9.000 BTC ekleyerek Bitcoin yatırımını 114.000 BTC’nin üzerine çıkardı.
  • Bitcoin şu anda yaklaşık 61.000 Dolardan işlem görüyor ve MicroStrategy toplam 7 milyar Dolarlık bir BTC hazinesine sahip.

İş zekası firması MicroStrategy, üçüncü çeyrekte yaklaşık 9.000 yeni Bitcoin yatırımı yaptı ve 30 Eylül 2021 itibariyle bilançosundaki toplam BTC sayısı 114.042’ye ulaştı.

blank

MicroStrategy ve Bitcoin

Bitcoin şu anda yaklaşık 61.000 Dolardan işlem görüyor ve MicroStrategy toplam 7 milyar Dolarlık bir BTC hazinesine sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MicroStrategy’nin Perşembe günü yayınlanan 3. Çeyrek finans raporuna göre firma, sahip olduğu Bitcoinleri satın almak için toplam 3.160 milyar Dolar harcadı ve ortalama 27.713 Dolar fiyatından bu işlemi gerçekleştirdi.

MicroStrategy, ilk olarak 2020 yılında 425 milyon Dolarlık bir Bitcoin yatırımı yaptı. Geçen yılın sonunda ise MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları 1.125 milyar Doları aştı.

Bu yılın Şubat ayında şirket, 1.026 milyar Dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın alarak tekrar manşetlere çıktı ve kripto varlıklarını yaklaşık 4.5 milyar Dolara çıkardı.

O zamandan beri MicroStrategy ve aynı zamanda Bitcoin’in en açık sözlü savunucularından biri olan CEO’su Michael Saylor, belirli aralıklarla bilançosuna BTC eklemeye devam ediyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin’e duyduğu ilgi, Raoul Pal gibi kurumsal yatırımcılara ve Square, Tesla gibi şirketlere de ilham verdi.

Geçen yıl Aralık ayında Saylor, Elon Musk’a Tesla’nın bilançosunu Bitcoin’e yatırmasını tavsiye etti ve böyle bir kararın, “100 milyar Dolarlık bir iyilik” olacağını öne sürdü.

Bundan sadece iki ay sonra, Şubat 2021’de, Tesla 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

İlgili Haber:  Göstergelere Göre Kurumlar ve Balinalar Bitcoin Topluyor: Yeni Bir Bitcoin Boğa Koşusu mu Geliyor?

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Yatırımı Yapacak

En son finans raporu hakkında yorum yapan Saylor, MicroStrategy’nin şu anda dünyanın en büyük halka açık Bitcoin sahibi şirket olduğunu ve ilerleyen süreçte daha fazla Bitcoin satın alacaklarını söyledi.

Saylor, ayrıca, kişisel olarak da her biri ortalama 9.882 Dolardan satın alınan 17.732 Bitcoin’e (şu anki fiyatlarla yaklaşık 1.08 milyar Dolar değerinde) sahip olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend