MicroStrategy, Bitcoin Yatırımına Dair Online Kurs Düzenliyor

İş zekası devi şirket, Bitcoin üzerine eğitim veren ücretsiz bir çevrimiçi kursa ev sahipliği yapıyor. MicroStrategy daha fazla şirketi kripto para için ikna edebilir mi?

Haberin Özeti

  • MicroStrategy, Bitcoin ile ilgili ücretsiz bir çevrimiçi kurs düzenliyor.
  • Kurs iki gün sürecek: 3 – 4 Şubat 2021.
  • İş zekası firması, büyük miktarda Bitcoin satın alan ilk şirketlerden biriydi.

İş zekası şirketi MicroStrategy, 3 – 4 Şubat 2021’de Bitcoin üzerine ücretsiz ve çevrimiçi bir kurs sunuyor.

MicroStrategy, Bitcoin’e Büyük Miktarda Yatırım Yapan İlk Kurumsal Şirket Oldu

Firma, bilançosuna büyük miktarlarda Bitcoin ekleyen ilk şirketlerden biriydi ve bu sayede Bitcoin’in son rallisini kısmen tetiklemiş olabileceği düşünülüyor. Diğer firmalar da MicroStrategy’nin ardından aynı yolu izledi: Örneğin Square, Bitcoin’e 50 milyon Dolar yatırım yaptı. Peki, MicroStrategy daha fazla şirketi kripto paraya yatırım yapma konusunda ikna edebilir mi?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor yaptığı açıklamada, “3 – 4 Şubat’ta MicroStrategy, kurumlar için Bitcoin kursuna ev sahipliği yapacak.” dedi.

MicroStrategy, Ağustos ve Eylül 2020 arasında Bitcoin’e 425 milyon Dolarlık birleşik yatırım yaptığını duyurduğunda Bitcoin dünyasına oldukça ses getirecek bir biçimde dahil oldu. Ek Bitcoin satın alımları ve Bitcon’in fiyatındaki artıştan sonra, MicroStrategy şu anda yaklaşık 2.3 milyar Dolar değerinde Bitcoin’i elinde tutuyor.

Kurs Neleri Kapsayacak?

Kurs kapsamında ilk gün, Bitcoin’in şirketler tarafından nasıl benimsenebileceğine odaklanılacak. MicroStrategy, “İlk gün gündemimiz, şirketlerin Bitcoin stratejilerini geliştirip uygularken ele almaları gereken konulara kısa ama kapsamlı bir genel bakış sunuyor.” açıklamasını yaptı.

İlk gün, ayrıca, Saylor da iki konuşma gerçekleştirecek. Bir hazine rezerv varlığı olarak Bitcoin’in incelemesini sunacak; ve Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesini sağlayan makroekonomik faktörleri ele alacak.

  Bitcoin Balinalarının Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

İkinci konuşma ise şirketlerin Bitcoin ile entegre olabileceği yolları gözden geçirecek olan Bitcoin Kurumsal Stratejisi üzerine olacak. Her iki gündeki diğer konuşmalar da Bitcoin hakkında finansal ve yasal konuları içerecek.

İkinci gün MicroStrategy, “Bitcoin pazarındaki stratejik satıcılara ve tekliflere genel bir bakış” başlığında çeşitli sunumlar gerçekleştirecek. Bu kapsamda Binance, Coinbase ve Fidelity gibi büyük kripto para şirketleri tarafından da birkaç sunum yapılacak.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın