8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

MicroStrategy, Bitcoin’e 15 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İş zekası firması MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını 100.000 sınırına yaklaştırdı. Şirketin elinde şu anda 90.859 Bitcoin bulunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İş zekası firması MicroStrategy, 15 milyon Dolar değerinde (328 BTC) yeni bir Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı.
  • Haberin duyurulmasının ardından Bitcoin fiyatı bir saatten kısa bir sürede 47.500 Dolardan 48.000 Doların üzerine çıktı.
  • Şirket CEO’su Michael Saylor, Bitcoin yatırımlarının devam edeceğini açıkladı.

İş zekası şirketi MicroStrategy, bugün yaptığı açıklamaya göre, ortalama 45.710 Dolar fiyatla 328 Bitcoin (15 milyon Dolar değerinde) daha satın aldı. Bu yeni yatırım, şirketin elindeki toplam Bitcoin varlıklarını şu anda yaklaşık 4.3 milyar Dolar değerinde olan 90.859 seviyesine taşıdı.

Binance indirim kodu

MicroStrategy Şu Ana Dek %96 Bitcoin Getirisi Elde Etti

Firma, muazzam kripto para zulası için toplamda 2.186 milyar Dolar ödedi. Bu, şirketin şu ana dek %96’lık bir kazanç elde ettiği anlamına geliyor. Firma daha önceki yatırımlarından da önemli karlar elde ederken, son alımları ise çok daha yüksek fiyatlarla gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı ise bir saatten daha kısa bir sürede 47.500 Dolardan 48.000 Dolara yükseldi.

25 Şubat’ta bildirdiği üzere firma, BTC başına ortalama 52.765 Dolar fiyatla 1.026 milyar Dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın almıştı. Yeni satın alım ise bu sefer %0 faizle dönüştürülebilir banknotlar sunularak yapıldı.

Firmanın Yatırımları Devam Edecek

Yakın tarihli bir açıklamaya göre firma, Bitcoin’e yatırım yapmaya ve varlıklarını büyütmeye devam etmeyi planlıyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, konu ile ilgili, “Fazla nakit ile Bitcoin edinme stratejimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Zaman zaman piyasa koşullarına tabi olarak, gelirleri ilave Bitcoin satın almak için kullanacağız. Bu amaçla sermaye artırım işlemlerinde borç veya hisse senedi ihraç edebiliriz.” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Bir Moladan Sonra Yoluna Devam Edebilir

İş zekası firması şu anda 100.000 Bitcoin sınırına ulaşma hayalleri kuruyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar