27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

MicroStrategy Borç Alarak Yüz Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Satın Alıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Michael Saylor’ın liderlik ettiği iş zekası şirketi olan MicroStrategy, Pazartesi günü yaptığı açıklmada, şartları sağlayan kurumsal alıcılar için 400 milyon değerinde teminatlı tahvil sunmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

bitcoin

Binance indirim kodu

MicroStrategy Borçlandığı Miktarı Bitcoin’e Yatıracak

Tahvillerin süresi 2028 yılına kadar olacak ve MicroStrategy, bu işlemlerden elde ettiği miktarı daha fazla Bitcoin satın almak için kullanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu duyuru, MicroStrategy’nin, Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle ikinci çeyrekte 285 milyon dolar kayıp beklediğini açıklamasından sonra geldi.

Mevcut durumda MicroStrategy’nin elinde, Bitcoin başına ortalama 24.450 dolardan satın alınmış 92.079 adet Bitcoin bulunuyor. Bu miktar için MicroStrategy toplamda 2.251 milyar dolar ödedi. Şirketin elindeki Bitcoin’lerin şu anki değeri ise yaklaşık olarak 3.3 milyar dolar olarak biliniyor.

MicroStrategy CEO’su ve aynı zamanda sadık bir Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor, hafta sonu Miami’deki Bitcoin 2021 konferansında da söz aldı. Saylor, Bitcoin piyasasına nasıl girdiğini ve Bitcoin’e olan inancının nedenlerini açıkladı. Ayrıca Saylor, şirketinin bilançosuna Bitcoin eklemesinin şirketi için son 10 yılda en iyi performansın verilmesini sağladığını söyledi: “Bitcoin’in umut olduğunu söylüyoruz. Bitcoin her şeyi çözüyor. Kendi hisse senedimiz için de durum böyle oldu. Şirketimize yaşam suyu verdi. Morallerimiz belirgin ölçüde yükseldi. Son 10 yılda yaşadığımız en iyi çeyreği yaşadık.

Michael Saylor Yaptıkları Bitcoin Satın Alımının Şirketleri İçin Oldukça Olumlu Sonuçları Olduğunu Söyledi

Saylor, Bitcoin satın alımlarının MicroStrategy’nin sunduğu hizmetler ve bir marka farkındalığı oluşturmak için finansman sağladığını söyledi ve ayrıca daha fazla dijital varlık satın almayı düşündüğünü de belirtti: “İlk büyük dönüm noktası, borç aldığım nakit parayı bir varlığa çevirdikten sonra bu varlık yılda %10’dan fazla değer kazandıkça, borçlarımızı %5’ten ya da daha düşük bir orandan alabileceğimiz farkettik, böyle bir durumda mümkün olduğunca fazla borç alıp bu varlığa çevirmek bize de mantıklı geldi.”

İlgili Haber:  BlackRock CEO'su, Kripto Paraların Gelecekte Önemli Varlık Sınıfları Haline Geleceğine İnandığını Söyledi

MicroStrategy hisseleri geçtiğimiz yıla oranla %275 daha yüksek bir fiyattan işlem görse de, geçtiğimiz ay yaşanan kripto para çöküşünden sonra geçtiğimize ayla kıyaslandığında %22 değer kaybetti. Bitcoin fiyatları Nisan ayının ortalarında 64.000 doları geçerek kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar