29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

MicroStrategy CEO’su: 250 Trilyon Dolarlık Sorunun Çözümü Bitcoin

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Michael Saylor, “alternatif varlık” terimini yeniden tanımlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Michael Saylor, MicroStrategy’nin CEO’su olarak tanınıyor.
  • Saylor, halka açık şirketin son Bitcoin alımını açıkladı.
  • Saylor, Bitcoin olmayan çoğu varlığın genişlemeci para politikasından olumsuz etkilendiğini düşünüyor.

MicroStrategy, Ağustos ve Eylül aylarında 38.250 Bitcoin satın alan bir iş analizi firması olarak dikkat çekmişti. Şirket, bünyesinde, diğer halka açık şirketlerin toplamından daha fazla Bitcoin tutuyor.

Binance indirim kodu

Şirketin 425 milyon dolarlık satın almasının (şimdiki değeri 520 milyon dolara yakın) arkasındaki sebebi açıklayan Saylor, alternatif varlıklar için 250 trilyon dolarlık bir pazar olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Saylor’a Göre Bitcoin Dışındaki Her Şey Alternatif Varlık

Saylor’a göre “Dünyadaki tüm varlıkların %99.9’u” alt varlıklara ait. Bunlar, 250 trilyon dolarlık tahvil, hisse senedi, gayrimenkul, değerli metaller ve türevler. Oysa yalnızca Bitcoin’in 250 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Alternatif varlıklar tipik olarak hisse senedi, tahvil veya sertifika olmayan diğer birimler olarak tanımlanır; bu nedenle Saylor, varlık kategorilerini yeniden sınıflandırıyor olabilir. Ona göre, Bitcoin olmayan her şey bir “alt varlık”dır.

Saylor’un kriterleri kullanıldığında, bu varlıkların, büyük olasılıkla, 500 trilyon dolara yakın bir değere sahip olduğu tahmin ediliyor. Tek başına küresel emlak piyasasının değerinin 280.6 trilyon Dolar olduğu düşünüldüğünde, bu sayılar daha da dikkat çekiyor.

Çözüm Bitcoin

Sayıdan bağımsız olarak, Saylor’un vurgu yaptığı nokta daha farklı. Federal Rezerv’in parasal arzı artırma ve önceki %2’lik enflasyon hedefini aşma politikasına atıfta bulunan Saylor, “Parasal arzı genişlettiğiniz bir ortamda, paranın enerjisini de emiyorsunuz. Tüm hisse senetleri, tüm tahviller ve diğerleri, kendi iskonto oranıyla değerlenmelidir.” dedi.

Ve Saylor’un gözündeki 250 trilyon dolarlık sorun da tam olarak bu: Bir para biriminin satın alma gücü düştükçe tüm bu varlıklar gerçek anlamda daha az değere sahip oluyor.

İlgili Haber:  Tether'in Piyasa Değeri 30 Milyar Dolara Ulaştı

Saylor’a göre çözüm, sabit bir arza sahip olacak ve enflasyonist olmayacak şekilde tasarlanmış Bitcoin.

Saylor, “İnsanların %99.9’u çözümü anlamıyor.” dedi. Ancak 250 milyar dolarlık piyasa değeri göz önüne alındığında, hükümetlerin, bilgisayar korsanlarının ve diğerlerinin Bitcoin’i ortadan kaldırabileceği noktayı geride bıraktık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend