27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: “Milyarlarca İnsan Telefonlarında Bitcoin Tutacak!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

İkinci çeyrek finansal performans raporunu paylaşan MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarından 689.6 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı. Koyu bir Bitcoin taraftarı olan şirket CEO’su Michael Saylor, BTC’nin geleceği ile ilgili aşırı derecede boğa lehine düşünmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Michael Saylor 2.2 Milyar Dolarlık Devasa Bitcoin Borcu ile İlgili Savunma Yaptı

Fortune 500 listesinde bulunan şirket 30 Haziran itibariyle ortalama olarak 19.159 dolardan satın alınmış olan 2.051 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahipti. Şirketin yaşadığı kayıpların büyük çoğunluğu, 2021 yılının ikinci yarısında ortalama fiyatın üzerinden satın alınan BTC’ler nedeniyle gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC yatırımlarının sebep olduğu kayıplara rağmen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin dijital varlık olarak Bitcoin satın almaya devam etmeyi planladığını söyledi. Ünlü CEO, yazılım alanında gerçekleştirilen %13’lük karın sermaye kazançlarının dijital yatırımlarını ve yenilikçi MicroStrategy platformunun geniş kapsamlı bir şekilde benimsenmesine yardımcı olacağını söyledi: “Dijital varlık stratejimizin getirdiği sonuçlar açısından memnun olmaya devam ediyoruz. Son sermaye artırımı hamlemiz sayesinde şu anda 105.000 BTC’yi aşan dijital varlıklarımızı genişletme imkanı bulduk. Gelecekte de dijital varlık stratejimize ek sermaye aktarmayı sürdürmeye niyetliyiz.

CNBC’nin Squawk Box programına bir röportaj veren Saylor, şu anda Bitcoin satın almanın BTC’nin erken günlerinde BTC satın almaya benzediğini söyledi.

Şirketinin sahip olduğu 2 milyar doların üstündeki borcu savunan CEO şu açıklamaları yaptı: “2.2 milyar dolar borcumuz var ve bu borç için %1.5 faiz ödüyoruz. Bununla birlikte önümüzde uzun bir zaman dilimi olduğunu söyleyebiliriz. Bizim görüşümüze göre şirketimizin Bitcoin konusunda long pozisyonunda olması hissedarlarımız için iyi bir şey.

MicroStrategy Yoğun Eleştiri Almıştı

MicroStrategy tahvil satışlarıyla birlikte agresif bir şekilde borçlanarak dünyanın en büyük kripto parasına yatırım yapmayı seçmişti. Şirket bu denli yüksek volaliteye sahip bir varlık sınıfına büyük paralar aktarması nedeniyle endüstrideki diğer aktörlerin yoğun eleştirilerine maruz kalmıştı.

İlgili Haber:  Blockchain Şirketi ConsenSys 65 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Saylor ayrıca ellerinde bulundurdukları BTC’yi uzun vadeli olarak düşündüklerini ve yakın bir zamanda satmayacaklarını da açıkladı. Ünlü CEO, BTC’ye yaptıkları yatırım ile ilgili 10 yıllık bir perspektife sahip olduklarını söyledi: “Bizim stratejimiz, Bitcoin için akıllıca bir kaldıraç ile, uzun vadede long pozisyonunda kalmaktır. Milyarlarca insanın telefonlarına BTC yüklemelerine çok kısa bir süre kaldı. Bu gerçekleştiğinde sahnede olan ilk isimlerden biri olmak istiyoruz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar