1 Temmuz 2022, Cuma
22.7 C
İstanbul

MicroStrategy Hisse Senetleri, Bitcoin Yatırımından Sonra Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bulut yazılım firması Bitcoin’e 15 milyon Dolar daha yatırım yaptı. MicroStrategy, şu anda kripto parada 5.4 milyar Dolardan fazlasını elinde tutuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MicroStrategy yeni bir Bitcoin yatırımı yaptı.
  • İş zekası firması şu anda kripto parada 5.4 milyar Dolarlık varlığa sahip.
  • MicroStrategy’nin hisse fiyatı da duyurunun ardından %3.33 arttı.

Teknoloji şirketi MicroStrategy bugün başka bir Bitcoin yatırımını duyurdu ve bu yatırımla birlikte şirketin Bitcoin serveti 5.4 milyar Doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

MicroStrategy, 253 Yeni Bitcoin Satın Aldı

Muhtemelen Bitcoin’in olağanüstü boğa koşusunun temel nedenlerinden biri olan bulut yazılım şirketi, dijital varlığa 15 milyon Dolarlık yeni nakit pompalayarak 253 Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Açıklamanın ardından MicroStrategy’nin hissesi (MSTR) de yükseldi; Bloomberg verilerine göre bugün MSTR hisselerinde %3.33 artış yaşandı.

Geçen hafta, küresel finansal hizmetler şirketi BTIG, MicroStrategy’nin kripto üzerindeki etkisi nedeniyle yatırım yapmaya değer olduğunu söyledi. BTIG’deki analistler, Bitcoin’in fiyatının 2022’ye kadar 95.000 Dolara ulaşabileceğine inanıyor. Firma, BTC için iyi olanın MSTR için de iyi olduğunu söylüyor.

Ancak bu değerlendirmeye herkes katılmıyor. Aralık ayında Citi’deki analistler, MSTR hisselerinin aynı mantıkla satıldığını savundu. Ancak bu, Bitcoin fiyatının 23.000 Dolar seviyelerinde olduğu bir zamandı. Geçen ay, MicroStrategy yöneticilerinin ve direktörlerinin milyonlarca hisseyi sattığı raporlarının ardından şirketin hisseleri birkaç gün içinde yaklaşık %20 değer kaybetti.

MicroStrategy’nin Bitcoin Hazinesi Ne Kadar?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter’da firmanın şu anda Bitcoin başına ortalama 24.311 Dolardan 2.226 milyar Dolarlık satın alma işlemi gerçekleştirdiklerini; ellerinde şu anda 91.579 Bitcoin bulunduğunu ve şirketin yatırımlarından %144 kâr elde ettiğini yazdı.

MicroStrategy, Ağustos ayında yaptığı 250 milyon Dolarlık yatırım ile Bitcoin’in fiyat artışının başlamasına yardımcı oldu. Saylor, o zamanlar Bitcoin’in “güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli değer kazanma potansiyeline sahip çekici bir yatırım varlığı” olduğunu savunmaya başlamıştı.

İlgili Haber:  Cardano Vakfı Bağımsızlığını Koruyacak

Saylor, sonraki süreçte de sürekli olarak Bitcoin’e övgüler yağdırdı ve onu “dijital altına” benzeterek “güvenli bir liman” olduğunu vurguladı. Diğer işletmelere mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunan şirketi de kripto para satın almaya devam etti.

Saylor’un argümanı; çok fazla ABD Doları tutan şirketlerin yüksek getirili alternatif bir varlığa geçmesi gerektiği yönünde. CEO, 2013’ten bu yana her yıl ortalama %200 artan Bitcoin’in tam da bu varlık olduğuna inanıyor.

Diğer büyük firmalar ise Saylor’un tavsiyesine uymuş görünüyor: Ödeme şirketi Square geçen yıl kripto paraya 220 milyon Dolar yatırım yaptı ve Elon Musk’ın şirketi Tesla, Şubat ayında 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar