MicroStrategy Son Satın Alımından 3 Hafta Sonra 15 Milyon Dolarlık Bitcoin Daha Aldı

Haber Özeti

  • MicroStrategy şirketi Pazartesi günü, üç hafta önce yaptığı Bitcoin alımına ek olarak 15 milyon dolar değerin bir Bitcoin satın alımı daha gerçekleştirdi. En son alınan Bitcoin’lerin coin başına 59.339 dolar seviyesinden alındığı duyuruldu.
  • Şirketin elinde şu anda toplam 2.226 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunuyor.
  • Şirketin sahibi Michael Saylor attığı tweet’inde şirkete ait, toplamda 2.226 milyar değerinde olan 91.579 adet Bitcoin bulunduğunu açıkladı. Satın alınan tüm Bitcoinlerin ortalama fiyatı ise coin başına 24.311 dolar olarak bildirildi.
  • Michael Saylor Ocak ayında yaptığı açıklamada 2021 yılının Bitcoin’in kurumsal olarak geniş kapsamlı bir şekilde benimseneceği bir yıl olacağını öngörmüştü.

Michael Saylor’un sahibi olduğu MicroStrategy şirketi Mart ayında gerçekleştirdiği son satın alımdan üç hafta sonra 15 milyon dolar değerinde yeni bir Bitcoin alımı daha yaptı.

CEO’nun Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirketin, her birinin ortalama fiyatı 59.339 dolar olan 253 adet Bitcoin satın alımının Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bildirildiği ifade edildi.

Saylor tweet’inde şöyle dedi: “5 Nisan 2021 itibariyle, ortalama fiyatları Bitcoin başına 24.311 dolar olan 91.579 Bitcoin’e sahip olduğumuzu bildirmek isterim.”

MicroStrategy direkt olarak Bitcoin satın olan ilk özel şirket olmuştu ve son satın alımını da 12 Mart’ta gerçekleştirmişti.

Michael Saylor uzun zamandan beri dijital para birimlerinin, özellikle de Bitcoin’in savunucuları arasında yer alıyor ve bunu dile getirmekten de çekinmiyor. Saylor ayrıca Şubat ayında yaptığı açıklamada 2021 yılının kripto para dünyasında ‘kurumsal yatırım yılı’ olacağını söylemişti.

MicroStrategy İlk Satın Alımını Ağustos 2020’de 250 Milyon Dolarlık Bitcoin İle Gerçekleştirmişti

MicroStrategy ilk Bitcoin satın alımını Ağustos 2020’de 250 milyon dolarlık bir hacimle gerçekleştirmiş ve Bitcoin için harcanan paraların kasalarında mevcut bulunan nakit sermaye ile yapıldığını bildirmişti.

  Bir Kurumsal Firma Daha 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin bu sene Goldman Sachs, BNY Mellon, Tesla, PayPal ve Visa gibi büyük kurumlar tarafından benimsendi.

Dünyanın en popüler kripto parası olan Bitcoin Pazartesi gününe %0.258 düşüş ile başladı. 58.049 dolar seviyelerinde seyreden kripto para geçtiğimiz hafta 60.000 dolar barajıyla epey içli dışlı olmuştu. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise şu anda 1.1 trilyon dolar civarında geziyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın