29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

MicroStrategy’den 414 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı! Şirketin Toplam BTC Hazinesi 3.5 Milyar Doları Geçti!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ağustos 2020’den bu yana Bitcoin’e yaptığı yatırımlarla tanınan MicroStrategy, son olarak 414 milyon Dolarlık yeni bir BTC alımı yaptığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MicroStrategy, son olarak 414 milyon Dolarlık yeni bir BTC alımı yaptığını duyurdu.
  • Bugün itibariyle MicroStrategy değeri 3.57 milyar Dolara varan 121.044 BTC’lik bir hazinenin sahibi olarak öne çıkıyor.

Kurumsal veri analizi şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Pazartesi günü yayınladığı bir tweet ile şirketinin ortalama 59.187 Dolar fiyatından 7002 yeni BTC alımı yaptığını duyurdu. Bu yatırımın toplam değerinin ise 414.4 milyon Dolar olduğu belirtildi.

Binance indirim kodu

MicroStrategy, Bitcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

MicroStrategy, 1 Ekim ile 29 Kasım arasında şirketin 571.001 hissesini 732 Dolardan sattı ve toplamda 414.4 milyon Dolarlık gelir elde etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bugün itibariyle MicroStrategy değeri 3.57 milyar Dolara varan 121.044 BTC’lik bir hazinenin sahibi olarak öne çıkıyor. Şirketin, tüm bu Bitcoin yatırımlarının ortalama fiyatının ise 29.534 Dolar olduğu açıklandı.

MicroStrategy, Ağustos 2020’de yaptığı açıklamada, kripto paranın “güvenilir bir değer deposu” olduğunu ve uzun vadede “nakit tutmaktan daha fazla getiri potansiyeli” olduğunu belirtmiş ve bu anlamda Bitcoin’i yeni “hazine rezerv varlığı” olarak benimseyeceğini duyurmuştu.

Michael Saylor ve Kripto Para

MicroStrategy’nin bu açıklaması ve sonrasında yaptığı BTC yatırımları, lider kripto paranın küresel ölçekte benimsenmesini artıran ve en önemlisi kurumsal yatırımlarda patlama yaşanmasını sağlayan sürecin de ilk tetikleyicilerinden biri oldu.

Buna ek olarak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da süreç içinde yaptığı açıklamalar ile kripto para endüstrisinin önemli isimlerinden biri haline geldi. Lider kripto para Bitcoin’in ve diğer kripto paraların düşüşler ve fiyat düzeltmeleri yaşadığı dönemlerde Saylor’ın ve şirketinin her seferinde “BTC satışı yapmayacaklarını” açıklaması, uzun vadede kripto paranın değerini güçlü tutan etkenlerden biri oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend