8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Milyarder Mike Novogratz: “Bitcoin Fiyatı Bu Seviyenin Altına İnmez!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Squawk Box ile gerçekleştirdiği röportajında milyarder yatırımcı, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının 40.000 doların altına düşmesinin kendisini şaşırtacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Mike Novogratz Bitcoin Fiyatının 42.000 Doların Üstünde Kalacağını Düşünüyor

CNBC sunucusu Joe Kernen’e açıklama yapan Novogratz, BTC fiyatının bahse konu seviyeyi yeniden ziyaret etmesinin kendisini şaşırtacağını söyledi. Ünlü isme göre mevcut düzeltme hareketinin dip noktası 42.000 dolar olmayı sürdürecek. Novogratz düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Bence 42.000 dolar sınırı dayanmayı başaracaktır. Son düşüşün dip noktası burası olmalı. Bitcoin fiyatının 40.000 doların altına inmesi beni şaşırtır.”

Binance indirim kodu

2021 yılında %73 yükseliş gösteren dünyanın en büyük kripto parasının bu performansı popüler altcoinlerin bazılarının oldukça aşağısında kaldı. Bitcoin fiyatı 4 Aralık tarihinde oldukça ani bir şekilde %21 düşüş gösterdi. 8 Aralık’ta yeni bir toparlanma dalgası başlatan kripto para 52.000 dolara kadar yükselse de bu hareketin sonucunda başarı sağlanamadı. Analiste göre 40.000 doların altına bir düşüş olması durumunda piyasa havası oldukça keskin bir şekilde değişecektir ve bu tür bir düşüş BTC’nin akıbeti hakkında da soru işaretleri yaratacaktır. Bitcoin fiyatının gidişatı ile ilgili iyimser gözüken Novogratz, kripto para piyasasına katılan insanların sayısının giderek arttığını belirterek yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “BTC’ye çok sayıda insan katılım sağlıyor. Benim görüşüme göre düşüş yaşanması uzak bir ihtimal olarak duruyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Büyüme yatırımcısı Louis Navellier, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının geçtiğimiz yaz yaşanan büyük kripto para çöküşünde tutunduğu destek noktası olan 28.500 dolar seviyesinin kırılması durumunda 10.000 dolara kadar bir gerilemenin söz konusu olabileceğini iddia etmişti. 2018 yılında bir dizi başarısız tahmin yürüten deneyimli risk fonu yöneticisi, 2020 yılının sonunda ise BTC’nin 20.000 dolar ile rekor kıracağını doğru bir şekilde öngörmüştü.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Son Düşüşünden Sonra Ne Tarafa Doğru Gidebilir? BTC 42.600 Doları Aşarsa...

Bununla birlikte altcoin piyasası da BTC’nin son gerilemesiyle ilgili ciddi yara almışa benziyor. Ethereum fiyatı, bu yazının yazıldığı anlarda 4.000 doların altına gerilemesinin ardından tekrardan yukarı yönlü bir atılım gerçekleştirdi. Bununla birlikte BTC fiyatı ise bu yazının yazıldığı anlarda 48.135 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar