12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Milyarder Mike Novogratz, “Bitcoin Değersizdir” Diyen Ünlü CEO’ya Çok Sert Karşılık Verdi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, Jamie Dimon’ın, Bitcoin’in “değersiz” olduğuna dair açıklamalarına sert bir şekilde yanıt verdi.

Binance indirim kodu

Amerikan bankacılık devi JPMorgan’ın CEO’su olan Dimon, uzun süredir BTC’ye karşı olan şüpheci tavırlarıyla tanınıyordu ve Pazartesi günü lider kripto paraya olan güvensizliğini yeniden dile getirmişti. Buna rağmen ünlü CEO’nun bankası, varlıklı bireysel müşterilerinin kripto para fonlarına erişimine izin veren ilk büyük Amerikan bankası olmuştu.

Binance indirim kodu

Novogratz, konuyla ilgili olarak kısa bir süre önce attığı Tweet’inde şöyle dedi: “Çok garip. Devasa bir bankayı yönetme konusunda mükemmel bir iş çıkaran bir adam, Bitcoin konusunda ise bu kadar cahilce açıklamalar yapıyor bir de bunun üstüne söylediklerinin arkasında olduğunu ifade ediyor. Dilediğim tek şey hayatım boyunca yeniliklere karşı açık fikirli olmamdır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Twitter CEO’su Jack Dorsey de olaya dahil oldu ve Dimon’un bu şüpheci tavırlarına tepki gösterdi: “Jaime Dimon’ın Bitcoin için daha fazla değerli olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin Rekor Kırarken Dimon BTC’yi Kötüledi

Dimon söz konusu açıklamaları, Bitcoin fiyatının son 5 aylık rekorunu kırıp 57.000 doları aştığı zamanlarda gelmişti. BTC son gelişme ile birlikte yılın başından bu yana yaşanan gelir oranını %96’ya çıkardı. BTC’ye yöneltilen eleştirilerden biri de, kripto paranın arzının 21 milyon ile sınırlandırılmış olmasıydı. Jaime Dimon konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “21 milyon adet BTC piyasada olunca arz akışının duracağını nereden biliyoruz? Tüm algoritmaları okudunuz mu? Gerçekten de buna inanıyor musunuz? Bilmiyorum, ben yaşamım boyunca her daim bu tür şeyler hakkında şüphe duymuşumdur.

Çoğu Bitcoin savunucusu, BTC’nin sahip olduğu sınırlı arz miktarının kripto para için bir enflasyondan kaçma mekanizması olarak kullanım sağladığını düşünüyor. Bu argüman BTC’nin 2008 yılındaki kuruluşundan bu yana dillendiriliyor. Standart Chartered’a göre, merkez bankaları ise, enflasyon hedeflerine ulaşabilmeleri için itibari para arzlarını her daim yükseltmek zorundalar.

İlgili Haber:  Dip Satın Alma Mantığı Devam Ettikçe Borsa Mevcut Seviyelerden %20 Sıçrayabilir

Dimon, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarında bir BTC yatırımcısı olmadığını, BTC’yi umursamadığını ve BTC satın almak için borç para almanın ahmaklık olduğunu söylemişti. Buna ek olarak Dimon, Bitcoin fiyatının 10 katına çıksa bile yine de bu kripto parayı umursamayacağını belirtti.

2017 yılında yaptığı açıklamalarında Dimon BTC’yi, Hollanda’daki lale çılgınlığından bile daha kötü bir balon olarak nitelemiş ve bir JPMorgan çalışanının BTC kullanması durumunda o çalışanı kovacağını söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar