27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Korunması Gereken Önemli Seviyeleri Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CNBC ile gerçekleştirdiği bir söyleşisinde, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para piyasasında bir satış dalgası yaşandığına dair korkuları yatıştırdı. Milyarder yatırımcı ayrıca, Bitcoin ve Ethereum fiyatı için izlenmesi gereken kritik seviyeleri de açıkladı.

Binance indirim kodu

Novogratz: “Bitcoin için 40.000 Dolar, Ethereum için İse 2.800 Dolar Seviyeleri İzlenmeli

Novorgratz’a göre, kripto para piyasası ve Bitcoin fiyatındaki düşüşler, hissedarlarına yaklaşık olarak 2 trilyon dolar kadar borcu bulunan, Çin’in en büyük ikinci emlak şirketi olan Evergrande Group’un yaşadığı likidite krizinden kaynaklanıyor. Şirketin borç senetlerinin vadesi bu hafta geçecekken şirkete ait nakit rezervleri, gereken ödemeleri yapabilmek için bu yazının yazıldığı anlarda düşük kalıyor.

Binance indirim kodu

Novogratz ayrıca, kripto para piyasasındaki bu düşüşün, birkaç aydır sürekli olarak yükseliş halinde olan piyasa için sağlık bir düzeltme olduğunu da iddia etti: “Bence kripto para piyasasındaki yükseliş trendi biraz fazla uzadı, üstüne bir de bu Çin olayı eklenince insanlar korktu.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ünlü yatırımcı ayrıca ABD’den gelebilecek bir denetim hamlesi hakkındaki endişelere de dikkat çekti. Yatırımcıya göre, kısa vade için, Bitcoin fiyatında 40.000 dolar, Ethereum fiyatında ise 2.800 doların izlenmesi gerekiyor.

Mike Novogratza göre, dünyanın en büyük kripto parası ve bundan sonra gelen en büyük altcoini bu seviyelere tutunduğu sürece kripto para piyasasının sağlıklı olduğu söylenebilir.

Ünlü isme göre, piyasa hareketlerinden bağımsız olarak değerlendirildiğinde, kurumsal yatırımcılar tarafından dijital varlıklara gösterilen talep konusunda sorun bulunmuyor: “Yatırım yapan müşterilerimiz ve kurumsal partnerlerimizin talep ve aktiviteleri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz.”

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 42.629 dolar civarındayken Ethereum ise 3.002 dolar konumundan işlem görüyor. Son çöküş ile birlikte BTC fiyatı, Ağustos ayından bu yana görmediği seviyelere geri döndü.

İlgili Haber:  7 Büyük Yatırım Devi Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

20 Eylül tarihi itibariyle Bitcoin fiyatı, %5’ten fazla kaybının ardından kan kaybetmeye devam ediyor. Son 3 günde BTC fiyatı %17’den fazla değer kaybetti. BTC, 18 Eylül’deki 48.719 dolarlık yerel zirvesinin ardından 40.226 dolara düşerek bu yılın Ağustos ayından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Genel kripto para piyasası değeri ise tekrardan 2 trilyon doların altına indi. Bu yazının yazıldığı anlarda toplam piyasa değeri 1.9 trilyon dolar civarında bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar