Mike Novogratz: Kripto Borsaları, Bitcoin Yerine Satoshi’yi (Sats) Listelemeli

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para borsalarının Bitcoin’in en küçük birimi olan Satoshi’yi (Sats) listelemesi gerektiğini söyledi.

blank

Haberin Özeti

  • Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, borsaların Bitcoin yerine Satoshi (Sats) listelemesi gerektiğini söyledi.
  • Satoshi, Bitcoin’in en küçük birimidir: Bir Bitcoin, 100 milyon Sats’a eşittir.

Dijital varlık firması Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, kripto para borsalarının Bitcoin yerine kripto paranın en küçük birimi olan Satoshi’yi (Sats) listelemesi gerektiğini savundu.

blank

Novogratz, hafta sonu attığı bir tweet ile Sats’a dair görüşlerini paylaştı.

Novogratz, “Satoshi’ye geçmenin zamanı geldi. Birçok kişi, bana 58.000 Dolarlık Bitcoin’in çok pahalı olduğunu söyledi.” dedi ve “Sats için ilk teklif verecek borsa hangisi olacak?” diye ekledi.

Novogratz, tweet’inde, Binance’den Changpeng Zhao, Coinbase’den Brian Armstrong, FTX’ten Sam Bankman-Fried ve Gemini’den Tyler Winklevoss gibi dünyanın en popüler kripto borsalarının liderlerini etiketledi.

Satoshi Listelenmesi Ne Anlama Geliyor?

Novogratz’ın tweetinin dile getirdiği gibi Sats listeleme çağrısı, Bitcoin’in daha geniş benimsenme hedeflerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bitcoin – en azından bugün – pahalıdır; kripto para yaklaşık 58.000 Dolardan işlem görüyor. Bu durum da, bir Bitcoin’in küçük parçalarını satın almanın mümkün olduğunu bilmeyen kripto para konusunda bilgisiz kişileri bu alana dahil olmaktan caydırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu nedenle Sats listelemek, Bitcoin’i daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olabilir. Blockchain Araştırma Laboratuvarı’nın kurucu ortağı Ingo Fiedler, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “BTC’den Sats’a geçiş yapmak finansal olarak bir fark yaratmasa da, muhtemelen daha fazla benimsemeye yardımcı olacak psikolojik bir etki yaratabilir.” dedi.

Fiedler, “Mantıklı olan şey, borsaların likiditeyi korumak için aralarında emirleri paylaşırken her iki işlem çiftini de (hem BTC hem Sats) sunmalarıdır.” diye ekledi.

Satoshi Tam Olarak Nedir?

Sats, Bitcoin’in bölünebilir en küçük birimine verilen isimdir. Bir Bitcoin, 100 milyon Sats’a eşittir. Yani şu anda 1 Satoshi’nin Dolar olarak değeri 0.0005776 Dolardır.

Quantum Economics’te Bitcoin analisti olan Jason Deane, “Yakın zamana kadar, ana muhasebe birimi olarak Bitcoin kullanmak mantıklı bir seçimdi. Ancak BTC fiyatı arttıkça, bunu ödemeler için kullanmak imkansız bir hale geliyor. BTC ödemelerini benimseyenler için, bu noktada Satoshi’ye geçiş yapmak mantıklı olabilir.” dedi.

Yani sabah kahvenizi Bitcoin ile satın aldığınızda 0.00000025 Bitcoin ödemek yerine göre 25 Sats ile ödeme yapmak çok daha kolay olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend