8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Mike Novogratz Ripple’ı (XRP) ve Yatırımcılarını “Yerden Yere Vurdu”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son aylarda XRP açısından, devam eden SEC davasının seyrindeki gelişmeler ve yaşadığı fiyat rallisi gibi önemli olaylar yaşandı. XRP fiyatları, bu yazının yazıldığı anlarda 1.39 seviyelerinde geziyor.

Binance indirim kodu

Galaxy Digital şirketinin CEO’su Mike Novogratz, XRP’nin ani yükselişine ve XRP yatırımcılarına dair farklı yorumlarda bulundu.

Binance indirim kodu

Kısa bir süre önce gerçekleştirdiği bir röportajta Mike Novogratz, kendilerini “XRP ordusu” olarak isimlendiren XRP destekçilerini yerden yer vurdu ve bu grubu komplo teoricileriyle karşılaştırdı: “Yıllar içinde bir tür XRP ordusu türedi, bu grup XRP’ye gerçekten de inanmak isteyen gerçek bir topluluk. Bu insanlara her şeyi anlatabilirsiniz, aynı 11 Eylül komplo teoricileri gibiler. Kripto paralara olan ilgileri diğerlerine göre az. Bu topluluk bazen gerçekleri görmemekte ısrar ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“XRP Destekçileri Trump Taraftarlarına Benziyor”

Novogratz ayrıca bu XRP destekçilerini Trump taraftarlarına benzeterek olayları iyice karmaşık hale getirdi: “Bu topluluğu biraz da eski başkan Donald Trump destekçilerine benzetiyorum, onlar da halen 2020’de gerçekleşen seçimlerin meşru olmadığını savunuyorlar.

Bitinfocharts’dan elde edilen veriler ise tam tersi bir tabloya işaret ediyor. Verilere göre, bu yazının yazıldığı anlarda, XRP için günlük olarak 19.392 tweet atılıyor.

Dahası, XRP destekçileri kısa bir süre önce Twitter’dan bir hashtag kampanyası başlatarak kripto para borsalarının XRP’yi yeniden listelemesi için çağrıda bulundular. Bu kampanya Twitter üzerinde viral hale geldi. Bununla birlikte Google Trend verilerinde de geçtiğimiz ay, “XRP’yi yeniden listele” aramaları zirve yaptı. Bu ilginin bir kısmı da aslında SEC tarafından başlatılan dava nedeniyle insanların dikkatinin Ripple’a daha fazla çekilmesi oldu.

XRP Fiyatlarının Son Aylarda Bu Kadar Yükselmesinin Altında Yatan Sebepler Neler?

Dava dosyasının oluşturulmasından sadece 2 gün sonra XRP 24 saat içerisinde değerinin neredeyse %50’sini kaybetmişti. Bazı kuşkucular ise SEC davasına rağmen XRP fiyatlarının neden halen yükselişte olduğunu sorguluyor. XRP balinalarının son aylarda daha da fazla XRP topladığı biliniyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Geçerli Olduğu Bir Dünyada Yaşamak İster misiniz?

Peki Ripple’da yaşanan bu yükselişleri ne tetiklemiş olabilir? XRP destekçileri mi, balinalar mı, kamuoyu mu? Aslında doğru cevap tüm bunların kombinasyonunda ve Ripple’ın halka arz söylentilerinde yatıyor olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar