28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Bağlı Bir ETF Başvurusunda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

New York merkezli Galaxy Digital, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF başlatmak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Galaxy Digital, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu.
  • Yeni fon, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmayacak; bunun yerine Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin aktif yönetimi yoluyla yatırım almayı amaçlayacak.

Direkt olarak Bitcoin fiyatına bağlı bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için SEC’e başvuru yaptıktan dört ay sonra Galaxy Digital, bu kez Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF başlatmak için başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Bitcoin Vadeli İşlem ETF’si Nedir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Galaxy Bitcoin Strategy ETF, 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında kayıt yaptırmayı planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yeni fon, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmıyor; bunun yerine Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin aktif yönetimi yoluyla yatırım almayı amaçlıyor.

Şu anda, Chicago Ticaret Borsası (CME), bu tür sözleşmeleri sunan tek düzenlenmiş ticaret platformudur. Onaylanırsa, Galaxy Bitcoin Strategy ETF’si Nasdaq borsasında listelenecek.

Bitcoin ETF’leri İçin Yeni Bir Umut

Galaxy Digital, şu anda ABD’de düzenlenmiş bir kripto yatırım aracı başlatmak için en uygun seçenek gibi görünen “Bitcoin vadeli işlem ETF’si” başvurusunda bulunan en son varlık yöneticisidir.

Olası piyasa manipülasyonuna ve fiyatlardaki yüksek oynaklığa atıfta bulunan SEC, direkt olarak Bitcoin fiyatına bağlı herhangi bir ETF’yi henüz onaylamadı. Bununla birlikte, bu ayın başlarında SEC başkanı Gary Gensler, düzenleyicinin CME ile işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı ETF’leri tercih edebileceğini ima etti.

Gensler’in sözleri, Invesco, VanEck ve son olarak Valkyrie Investments de dahil olmak üzere birçok firmanın başvurusuna dair bir garanti olmasa da; kripto endüstrisine yeni bir umut aşıladı.

İlgili Haber:  Bitcoin ETF'sinde BTC'nin Fiyatı Ne Kadar Olacak? Direkt Olarak Bitcoin Satın Almaktan Daha Mantıklı Olabilir Mi?

Galaxy’nin SEC’e yaptığı başvuru, şirketin yönetim altında 1.6 milyar Dolardan fazla varlık bulunduğunu bildirildiği “2021, 2. Çeyrek Raporu”nun hemen ardından geliyor.

Firma, Haziran ayında yaptığı bir açıklamada da Goldman Sachs’ın Bitcoin vadeli işlem masası için likidite sağlayıcısı olarak hizmet verdiğini duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar