Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, Yeni Bir DeFi Fonu Başlattı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Galaxy Digital’in yeni fonu, yatırımcıların UNI, AAVE, COMP ve diğer Ethereum tabanlı tokenlere yatırım yapmasını sağlayacak.

blank

Haberin Özeti

  • Galaxy Digital bir yatırım yönetimi firmasıdır.
  • Firma, geleneksel yatırımcılara kripto paraya yatırım yapmanın farklı bir yolunu sunar.
  • Şirket, son olarak bir DeFi fonu başlattığını açıkladı.

Mike Novogratz tarafından 2017 yılında kurulan kripto para merkezli yatırım yönetimi şirketi Galaxy Digital, geleneksel yatırımcılara, “hiç de geleneksel olmayan” kripto paralara yatırım yapmalarını sağlayacak Galaxy DeFi Index Fund’ı başlattığını duyurdu.

blank

DeFi Fonu Hangi Kripto Paraları Destekleyecek?

Yeni fonun temel aldığı Bloomberg Galaxy Defi Endeksi, yatırımcılara 9 adet Ethereum tabanlı DeFi tokeni ile ticaret yapma imkanı sunuyor: Uniswap, Aave, Maker, Compound, Yearn.Finance, Synthetix, SushiSwap, 0x ve UMA.

En büyük pay ise %40 ile bugün itibariyle 15.5 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan en büyük DeFi tokeni Uniswap (UNI) da bulunuyor.

Konu ile ilgili basın açıklamasında, varlıklar ve fon içindeki paylarının her ay “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kurumsal ticaret saklama ve fiyatlandırma kalitesine göre” ayarlanacağı belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Galaxy Digital ve Kripto Para

Galaxy Digital, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere halihazırda birden fazla kripto parada fon sunuyor; şirketin Kripto Endeks Fonu ayrıca Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS ile birlikte çalışıyor.

DeFi protokolleri ve yükselişlerini sağlayan yönetim tokenleri ise kripto ekonomisinin hızla büyüyen bir sektörü olarak nitelendiriliyor. Endekste listelenen protokoller aracılığıyla geçen yıla göre DeFi piyasasında 10 kattan daha fazla (yaklaşık 50 milyar Dolar değerinde) bir varlık akışı yaşanıyor.

Yalnızca akredite yatırımcılara (yılda 200.000 ABD Dolarından fazla kazanan ve ABD’de ikamet eden yatırımcılar) açık olacak olan Galaxy Digital’in DeFi fonu, %2’lik bir yönetim ücreti talep edecek; yatırımcıların paralarını 12 ay boyunca fonda tutmasını zorunlu kılacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend