27 Mayıs 2022, Cuma
18.7 C
İstanbul

Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, Yeni Bir DeFi Fonu Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Galaxy Digital’in yeni fonu, yatırımcıların UNI, AAVE, COMP ve diğer Ethereum tabanlı tokenlere yatırım yapmasını sağlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Galaxy Digital bir yatırım yönetimi firmasıdır.
  • Firma, geleneksel yatırımcılara kripto paraya yatırım yapmanın farklı bir yolunu sunar.
  • Şirket, son olarak bir DeFi fonu başlattığını açıkladı.

Mike Novogratz tarafından 2017 yılında kurulan kripto para merkezli yatırım yönetimi şirketi Galaxy Digital, geleneksel yatırımcılara, “hiç de geleneksel olmayan” kripto paralara yatırım yapmalarını sağlayacak Galaxy DeFi Index Fund’ı başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

DeFi Fonu Hangi Kripto Paraları Destekleyecek?

Yeni fonun temel aldığı Bloomberg Galaxy Defi Endeksi, yatırımcılara 9 adet Ethereum tabanlı DeFi tokeni ile ticaret yapma imkanı sunuyor: Uniswap, Aave, Maker, Compound, Yearn.Finance, Synthetix, SushiSwap, 0x ve UMA.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En büyük pay ise %40 ile bugün itibariyle 15.5 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan en büyük DeFi tokeni Uniswap (UNI) da bulunuyor.

Konu ile ilgili basın açıklamasında, varlıklar ve fon içindeki paylarının her ay “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kurumsal ticaret saklama ve fiyatlandırma kalitesine göre” ayarlanacağı belirtildi.

Galaxy Digital ve Kripto Para

Galaxy Digital, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere halihazırda birden fazla kripto parada fon sunuyor; şirketin Kripto Endeks Fonu ayrıca Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS ile birlikte çalışıyor.

DeFi protokolleri ve yükselişlerini sağlayan yönetim tokenleri ise kripto ekonomisinin hızla büyüyen bir sektörü olarak nitelendiriliyor. Endekste listelenen protokoller aracılığıyla geçen yıla göre DeFi piyasasında 10 kattan daha fazla (yaklaşık 50 milyar Dolar değerinde) bir varlık akışı yaşanıyor.

Yalnızca akredite yatırımcılara (yılda 200.000 ABD Dolarından fazla kazanan ve ABD’de ikamet eden yatırımcılar) açık olacak olan Galaxy Digital’in DeFi fonu, %2’lik bir yönetim ücreti talep edecek; yatırımcıların paralarını 12 ay boyunca fonda tutmasını zorunlu kılacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar