8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Milyar Dolarlık Vurgun mu? Türk Kripto Borsası Thodex, Ticareti Aniden Durdurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kullanıcıları, Türk kripto borsası Thodex’in ticareti aniden durdurması nedeniyle bir hayli endişelenmiş görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Türk kripto borsası Thodex, kripto para ticaretini aniden durdurdu.
  • Tahminlere göre, borsadaki kilitli fonların 2-10 milyar Dolar seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Türk kripto para borsası Thodex, önceden haber vermeksizin kripto ticaretini aniden durdurdu ve 391.000 aktif yatırımcının fonlarını kilitledi.

Binance indirim kodu

Thodex’de Ticaret Aniden Durduruldu

2017’den beri faaliyet gösteren borsa, bugün Twitter’da, 4-5 gün boyunca ticaretin askıya alınmasını gerektiren belirsiz bir dış yatırım olduğuna atıfta bulunarak bir duyuru yayınladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak bugün borsaya karşı yasal yollara başvuran avukat Oğuz Evren Kılıç, bunun bir “dolandırıcılık” faaliyeti olabileceğini dile getirdi.

Kılıç ile paylaşılan polis kayıtlarına göre geçen akşam Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, sosyal medya hesaplarını sildi ve şirket, tüm müşteri desteğini kesti. Kılıç, “Bunların hepsi dehşet verici.” açıklamasını yaptı. Şikayette bulunan avukat, Thodex hesaplarında kilitlenen toplam paranın 2-10 milyar Dolar arasında olduğunu tahmin ediyor.

15 Mart ile 15 Nisan arasında, Dogecoin çılgınlığı başlamadan hemen önce Thodex borsası, her yeni kaydı 150 DOGE ile ödüllendiren son derece başarılı bir pazarlama kampanyası yürüttü. CoinGecko’dan alınan verilere göre bu süreçte, binlerce yeni kullanıcının borsaya akın ettiği ve Cumartesi günkü işlem hacminin 1.37 milyar Dolarlık rekor seviyeye ulaştığı bildirildi.

Türkiye Kripto Piyasası Ne Durumda?

Ayrıca Thodex’in ortadan kaybolma eylemi Türk borsaları için de ilginç bir zamanda geldi.

Geçen Cuma, Türkiye hükümeti yasal olarak kripto varlıklarını tanıdığını ancak kripto ödemelerini yasakladığını açıkladı. Ayrıca, fintech firmalarının doğrudan veya dolaylı olarak kripto ile ilgili hizmet vermesini de engelledi.

Hükümet yetkilileri şu ana dek Thodex’in gizemi hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçen ay “kripto paranın dolandırıcılık faaliyetleri için uygun bir araç olduğunu ve hükümetin, bu kadar yüksek riskler içeren kripto para alanını serbest bırakmayacağını” söylemişti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Tarihinde İlk Kez 30.000 Dolarlık Dönüm Noktasına Ulaştı

Bu olay, halihazırda kripto paraya şüpheci bir şekilde yaklaşan ekonomi politikalarını nasıl etkileyecek, göreceğiz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar