Milyarder Bitcoin Yatırımcısı Mike Novogratz Elon Musk’ı Hedef Aldı: “Yalnızca İlgi Çekmek İstiyor”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Milyarder yatırımcı ve Bitcoin savunucusu Mike Novogratz, YouTuber Logic ile kısa bir süre önce yaptığı söyleşisinde Elon Musk’ı hedef aldı. Novogratz, Elon Musk’ın kendi neslinde iyi bir girişimci olmasına rağmen Twitter’dan yaptığı paylaşımların diğer yatırımcılar için iyi olmadığını söyledi.

blank

“Musk Attığı Tweet’ler ile İlgi Çekmek İstiyor”

Galaxy Digital şirketinin CEO’su olan Novogratz, Elon Musk’ı “akıllı ve düşünceli” olarak niteledi ancak çoğunlukla eklektik tweet’lerinin kripto dünyasını yardımcı olmadığını ifade etti.

Novogratz sözlerine şöyle devam etti: “İlgi çekmeyi seviyor, geçtiğimiz günlerde yetişkinlere yönelik bir altcoinden bahsetmişti. Dünyanın en iyi şirketlerinden birini yönetiyorsun, ne yapıyorsun sen? Bence Musk’ın bu tavrının Bitcoin ve kripto paralar için hiçbir faydası yok.”

Musk kısa bir süre önce attığı tweet’inde yetişkinlere yönelik içeriklerin yer aldığı bir platformda kullanılan kripto parayla ilgili birtakım sözler söylemişti.

Elon Musk’ın tweet’leri Bitcoin ve Dogecoin gibi ana akım kripto paraların piyasasında karışıklıklara neden olmuştu, bu durum da kripto paraların ne kadar volatil olduğunu gösteriyor. Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, Şubat ayında tesla şirketi tarafından 1.5 milyar dolarlık bir yatırım almıştı ve fiyatları da yükselişe geçmişti. Tesla’nın Bitcoin ile artık ödeme almayacağını açıklamasından sonra ise, piyasaya yeni giren birçok bireysel yatırımcı panik satışları yapmış ve Bitcoin fiyatlarında büyük oynamalara neden olmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Musk’ın Bitcoin Tweet’leri Kripto Para Piyasalarını Derinden Etkiliyor

Bazı analizciler, bütün bu gelişmeler yaşanmadan önce, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasalarına girmesiyle beraber Musk’ın tweet’lerinin artık eskisi kadar etkili olamayacağını düşünüyorlardı. Ancak yaşananlar, Elon Musk’ın kripto para ve Bitcoin piyasalarındaki mevcut gücünü ortaya koydu.

Morgan Stanley, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarda Musk’ın Bitcoin’e olan bu takıntısının, yatırımcıların Musk’ın diğer girişimleri olan yenilenebilir enerji, depolama ağı ve ulaşım gibi sektörlere daha az ilgi göstermesine neden oluyor olabilir: “Tesla’nın Bitcoin takıntısı Tesla piyasasındaki sakinlik ile ilgili bizlere bir şeyler anlatıyor olabilir mi?”

Novogratz ayrıca Bitcoin (BTC)’nin gerçek değerinin, BTC etrafındaki insanlar tarafından oluşturulduğunu ve Bitcoin’in potansiyeline hiç kimse inanmasaydı fiyat olarak değersiz hale gelmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı anlarda 38.746 dolar ile son 24 saatte %2 daha düşük bir fiyattan işlem görüyor. Yılın başından bu yana hesaplandığında ise BTC fiyatları %33 pozitif durumda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend