5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Milyarder Kripto Para Borsası CEO’sundan Sürpriz Dogecoin Açıklaması

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Shiba Inu cinsi köpeklerden ilham alan, bir şaka olarak ortaya çıkıp ciddi bir hal alan şaka coini Dogecoin bu yıl manşetleri süslemeye devam ediyor. Dogecoin’e olan ilginin büyük bir kısmı Tesla milyarderi Elon Musk’tan ileri geliyor.

Binance indirim kodu

Son 12 ayda %10.000’den fazla değer kazanan Dogecoin fiyatı, kendisine yapılan eleştirilerin birçoğunu geçersiz kıldı ve genel kripto para piyasalarında büyük bir düşüş yaşansa bile kazançlarının büyük bir kısmını elinde tutmayı başardı.

Binance indirim kodu

Sam Bankman-Fried: “Yılın finansal varlığı Dogecoin seçilmeli”

Elon Musk’ın adeta kendisine ait olarak bellediği Dogecoin ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlara ara vermesiyle birlikte şimdi de sahneye başka bir ünlü isim çıktı. Kripto para borsası FTX’in milyarder CEO’su Sam Bankman-Fried, Dogecoin’in 2020 ve 2021 yılları için “yılın varlığı” olduğunu düşündüğünü söyledi: “Times dergisinin yayınladığı yılın kişisi olayını biliyorsunuz değil mi? 2020 ve 2021 yılları için bir “yılın varlığı” ünvanı olsaydı bu ünvanın sahibi Dogecoin olurdu. Dogecoin şu anki ekonomik iklimi doğru olarak yansıtan bir varlık. Dogecoin hepimizin seçtiği ve hepimizin hak ettiği varlıktır, iyisiyle kötüsüyle. Bu söylediklerimle Dogecoin’i desteklediğim ya da desteklemediğim anlaşılmasın, bu konuyla alakalı bir taraf tutmuyorum.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

2013 yılında bir şaka olarak ortaya çıkan Dogecoin, Ocak ayında başladığı boğa koşusuyla birlikte dünyanın en değerli kripto paralarından biri haline gelmişti ve toplam piyasa değeri olarak da 37 milyar dolara ulaşmıştı. Karşılaştırma yapmak gerekirse Bitcoin’in piyasa değeri bu yazının yazıldığı anlarda 650 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

“Gamestop Olayları Dogecoin Fiyatının Fırlamasına Neden Oldu”

Dogecoin fiyatlarının artmasındaki bir sebep de trader ve yatırımcıların Gamestop ve AMC gibi “şaka borsa senetlerine” yoğun talep göstermesiyle birlikte bu varlıkların fiyatlarının çok yükselmesiydi.

İlgili Haber:  FTX CEO'su Bitcoin ve Ethereum Dışında En Çok Umut Vaad Eden Kripto Paraları Açıkladı

Bankman-Fried bu konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu: “Gamestop olayına baktığınızda bence bu olayla ilgili tek sürpriz olan şey Gamestop’un bir kripto para olmayışıydı çünkü bu tür hamle kripto para piyasalarında sıklıkla gerçekleşiyor, yani alışılmadık bir şey değil.”

Hisse senedi alım satım platformu Robinhood’un GameStop hisselerini satın alma konusunda sınırlamalar uygulamasıyla beraber yatırımcılar Dogecoin’e akın etmiş ve DOGE fiyatı ani yükselişler göstermişti.

Bankman-Fried Gamestop konusuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Robinhood’un GameStop hisselerinin satışını durdurmasıyla beraber milyonlarca dolarlık sermaye ani bir şekilde Dogecoin’e aktı. Bu da sosyal medya üzerinde yatırımcılar bir araya geldiğinde gerçekleştirebilecekleri konusunda fikir vermiş olmalı.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar