8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Milyarder Mark Cuban’dan Dogecoin İçin Yeni Bir Hamle Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

NBA’in profesyonel basketbol takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan milyarder Mark Cuban, Dogecoin adaptasyonu için yeni başlattığı “Cryptomania” kampanyası çerçevesinde kripto para hayranlarına elektronik hediye kartları dağıtıyor.

Binance indirim kodu

Milyarder Mark Cuban Dogecoin Adaptasyonu Alanında Hamleler Yapmaya Devam Ediyor!

Kampanyaya göre, Dallas Mavericks mağazalarından, desteklenen kripto para birimleri ile tek seferde 150 dolar üstünde harcama yapan herkes bu miktarın 25 dolarını geri alacak. Kampanyanın bu yılın sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Binance indirim kodu

Mart ayının başlarında Dallas Mavericks, DOGE şaka coini ile maç bileti ve takım mağazasından alışveriş yapılmasını izin vererek Dogecoin (DOGE)’i bir ödeme yöntemi olarak kullanan ilk NBA takımı olmuştu. Bundan iki yıl önce de aynı basketbol takımı Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmaya başlamış ancak bu hamle pek başarılı olmamıştı. Cuban, 2020 yılının Nisan ayında yaptığı açıklamasında Dallas Mavericks’in Bitcoin ile yalnızca 130 dolar değerinde harcama yapıldığını, bunun da kripto paralar ile ilgili başlıca problem olan adaptasyon sürecini vurguladığını söylemişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cuban o zaman yaptığı açıklamasında düşüncelerini şöyle ifade etmişti: “Bitcoin’i kabul ediyoruz, hadi gidin her şeyi Bitcoin ile satın alın, bu bana uyar. Bitcoin ile yapılan ödemelerin tamamı 130 dolar tuttu. Şu anda sahip olduğum tüm BTC bu 130 dolarlık miktar.”

Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Cuban kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, Dogecoin için, topluluğu sayesinde piyasanın en sağlam kripto parası olduğunu iddia etmişti. Cuban’ın bu düşünceleri aslına bakılırsa Tesla CEO’su milyarder Elon Musk’ınkiler ile örtüşüyor. Bu ayın başında yapılan açıklamada, Dallas Mavericks, Dogecoin ile ödeme yapan müşterilerin, DOGE adaptasyonunu daha da hızlandırabilmek için, özel indirim kodlarına sahip olacaklarını söylemişti.

İlgili Haber:  Dogecoin ve Elon Musk ile İlgili Bahisler Açıldı

Cuban bundan kısa bir süre sonra, kendisinin Dogecoin yatırımı olduğu için DOGE’un reklamını yaptığı iddialarını şiddetle reddetmiş ve kripto para olarak tüm varlığının yalnızca 494 dolar olduğunu belirtmişti. Kripto paralar ile ilgilenen bir milyarderin bu kadar düşük seviyelerde kripto para yatırımı olması topluluk tarafından tepki çekmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin fiyatı, son 24 saatteki %2’lik düşüşünün ardından 0.28 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar