5 Aralık 2022, Pazartesi
11.6 C
İstanbul

Milyarder Mike Novogratz: “Bitcoin Fiyatı 38.000 Dolardan Destek Bulacaktır, Endişeli Değilim!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce gerçekleştirdiği bir röportajda, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının 38.000 dolarda destek bulacağını iddia etti.

Binance indirim kodu

Mike Novogratz, Bitcoin Fiyatındaki Son Düşüşten Dolayı Endişeli Olmadığını Söyledi

Mike Novogratz, 2021 yılındaki büyük yükselişlerin ardından son düşüşün yalnızca sağlıklı bir gerileme olduğunu iddia etti. Toplam servetinden büyük kayıplar veren milyarder, buna rağmen, kurumsal talebin güçlü olması nedeniyle, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in orta vadeli performansı konusunda endişeli olmadığını belirtti: “Çok büyük miktarlarda kurumsal talep görüyoruz.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Galaxy Digital CEO’su, önümüzdeki haftalarda daha fazla volalite beklediğini de ifade etti. Novogratz, daha önce yaptığı açıklamalarında, hisse senedi piyasalarının zayıf görünmesi nedeniyle Bitcoin ile ilgili kısa vadeli olarak ayı lehine bir görünüm tahmin ettiğini söylemişti. Ancak buna rağmen ünlü milyarder, eski açıklamalarında BTC fiyatının 40.000 doların altına inmesinin sürpriz olacağını da açıklamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Perşembe günü, Fed’in beklenmedik bir şekilde faiz oranı artırımına gideceği ve enflasyondan koruyucu tedbirler alacağını açıklamasıyla birlikte hem Bitcoin hem de ABD hisse senedi piyasaları karışmıştı. ABD’de kontrolden çıkmaya başlayan enflasyonu kontrol altına alabilmek için birden fazla faiz artırımı yapılması bekleniyor.

BTC için ayı lehine görünüm, Kazakistan’da yaşanan protestolar nedeniyle de derinleşti. Büyük bir BTC madenciliği merkezi olan ülkede internet kesintileri yaşanması ile birlikte, BTC madenciliğinin hash oranında da büyük oranda düşüşler gözlenmişti.

Fundstrat yöneticisi Mark Newton, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, Bitcoin fiyatının 45.600 dolardaki desteğinin altına inmesiyle beraber 2021 yılının Eylül ayı seviyelerine tekrar inilebileceğini iddia etmişti.

Bununla birlikte, BTC yatırımcı havası, analistlere göre son zamanlarda beklenmeyen derecede ayı lehine görünümler vermeye başladı. Popüler bir metrik olan, günlük olarak güncellenen “Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi”, bu yazının yazıldığı anlarda, Alex Kruger’a göre “aşırı korku” bölgesinde bulunuyor.

İlgili Haber:  Mark Cuban Kripto Paralarda Spekülasyonlar Yaşandığını Söyledi

En popüler BTC destekçilerinden biri olan milyarder Novogratz, uzun bir süredir BTC ile ilgili boğa lehine olan görüşleriyle tanınıyor.

BTC’ye ek olarak altcoin piyasasında da çeşitli gerilemeler yaşandı. Ethereum fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 3.242 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar