1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Milyarder Mike Novogratz: Kripto Paralarda Kısa Vadede Düzeltme Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz’a göre, Coinbase’in halka arzından sonra ortaya çıkan aşırı olumlu hava Bitcoin’in yanında Dogecoin ve XRP gibi diğer coinlerin de yukarı yönlü hareket etmesine neden oldu. Bu yüzden de Novogratz, kripto para piyasalarında bir düzeltme olabileceğine işaret ediyor.

Binance indirim kodu

Kripto para odaklı bir yatırım şirketi olan Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su olan Novogratz katıldığı bir sanal etkinlikte şöyle dedi: “Dogecoin gibi tuhaf coinlerin, hatta XRP’nin bile şu sıralar tavan fiyat yaptığını gördük, bu da bana göre piyasalarda şu anda büyük bir şişirme olduğunu gösteriyor. Bu tür olayların sonu hiçbir zaman hayra alamet değildir, yakın zamanda ufukta bir düzeltme görüyorum. Önümüzdeki hafta Coinbase olaylarının getirdiği heyecanın devamıyla birlikte volalitesi yüksek günler geçirebiliriz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para piyasası Coinbase Çarşamba günü halka açılmıştı ve ilk günkü performansını 65.4 milyar dolar fiyatlama alarak kapatmıştı. Analizcilere göre bu olayla birlikte kripto para dünyasında yeni bir çağ başlamış oldu.

Kripto Paralar Birer Birer Yeni Rekorlar Kırdı

Coinbase’in Nasdaq’ta doğrudan listelenmesi kripto para dünyasında geniş kapsamlı heyecana neden olmuştu. Bitcoin fiyatları kendisine ait en yüksek rekoru kırdı ve 65.000 dolar seviyesine dayandı. Ether XRP ve Dogecoin de kendilerine ait rekorları birer birer devirdiler.

Ancak Bitcoin fiyatları Coinbase’in halka açılışından sonra ani bir düşüşe geçti ve Perşembe günü 62.959 seviyelerine kadar geldi.

Kısa vadeli yatırımlar için kripto para dünyasıyla ilgili karamsar uyarılarda bulunan Novogratz buna rağmen, Bitcoin fiyatlarıyla ilgili çok yüksek seviyede boğa piyasasına yakın olduğunu belirtti. Novogratz’a göre Coinbase’in halka açılışı, kripto para endüstrisi için unutulmaz anlardan biri olacak.

İlgili Haber:  Grayscale Bitcoin Trust, Son 1 Aydır İndirimle İşlem Görüyor

Novogratz’ın kendi tahminine göre Bitcoin fiyatları yıl sonunda 100.000 dolar seviyesine yükselecek ve üç yıl içinde de 500.000 dolar seviyelerinden bahsediyor olacağız.

Bobby Lee de Yatırımcıları Uyarmıştı

Kripto para tarihinin ilk borsalarından birini kuran girişimci Bobby Lee, Mart ayında verdiği demeçte Bitcoin yatırımcılarını Bitcoin’in ayı ve boğa piyasalarındaki fiyat dalgalanmaları hakkında uyarmıştı. Lee’nin öngörülerine göre kripto para dünyasında bir “kış” daha yaşanacak, fiyatlar aşırı bir şekilde düşecek ve iki ya da üç sene boyunca böyle kalacak. Ancak Lee açıklamalarının devamında uzun vadede Bitcoin için iyimser olduğunu ve Bitcoin’in gelecekte 1 milyon doları bulabileceğini söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar