Milyarder Mike Novogratz Ripple ve Dogecoin İçin Ağır Eleştirilerde Bulundu

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Milyarder Mike Novogratz, gerçekleştirdiği röportajında XRP’yi topa tuttu ve yatırımcıların Dogecoin almaması konusunda uyarılarda bulundu.

blank

Kripto ticaret bankası Galaxy Digital’in CEO’su Novogratz, Goldman Sachs ve JPMorgan gibi kurumsal aktörlerin piyasaya girmesiyle birlikte Bitcoin’in uzun vadeli sağlığından da endişe duymadığını söyledi.

blank

Ayrıca Novogratz, iki ya da üç yıl içerisinde kripto para yatırımlarının küresel varlıkların %2’sini oluşturacağını öngörüyor. Bu oran şu anda %0.5 seviyelerinde. İşte Novogratz’ın verdiği demeçlerden bazı satırbaşları.

“XRP’nin Önemli Bir Kısmı Küçük Bir Kesimin Elinde”

XRP’nin neden son haftalarda yükselişte olduğu konusunda Novogratz: “Yıllar boyunca XRP, kendisine inanmak isteyen insanlardan oluşan gerçek bir topluluk kurdu. Bu topluluk bana biraz Trump destekçilerini hatırlatıyor, onlar da seçimlerde hile yapılarak Joe Biden’ın başkan olduğunu düşünüyorlardı. Bu insanlara her şeyi inandırabilirsiniz. En olmadık teorilere inanırlar. Bu insanların kripto para konusuyla da çok ilgilendiklerini düşünmüyorum. Bazen gerçekleri görmemekte ısrar ediyorlar.

XRP tokenini başından beri sevmiyorum çünkü bu tokenin önemli bir kısmı sadece küçük bir kesimin elinde bulunuyor. Ayrıca SEC şu anda, Ripple’ın CEO’suna, kurucusuna ve şirketin kendisine karşı cephe almış durumda.”

“Elinizde Dogecoin’iniz Varsa Fiyatlar Yükselmişken Satın”

Dogecoin satın almanın mantıklı olmadığı konusunu ise Novogratz şöyle yorumladı: “Hayır Dogecoin almamalısınız, elinizde Dogecoin varsa, şu an fiyatlar da epey tepe yapmışken satmalısınız. Piyasalarda mevcut olan enerjiye güvenip Dogecoin’e yatırım yapmak isteyen çok sayıda eğitimsiz yatırımcı var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bence kripto paralardan kazanılabilecek para miktarı gelecekte de hisse senetlerine göre oldukça fazla olacak ancak bu durum sonsuza kadar sürmeyecek. Bir süre sonra bir tür dengeye ulaşacaklar. Şu anda havadan gelen bir para gibi gözüküyorlar ancak bunun nedeninin altında ülkelerin para kaybetmesi yatıyor.

Bazı insanlar kripto paralar konusunda sigorta istiyorlar. Bitcoin’in kendisi zaten ABD dolarının değer kaybetmesi ihtimali karşısında bir tür sigorta görevi görüyor.”

Mike Novogratz, şu günlerde popüler olan kripto paralar içinde altyapı olarak mantıklı olan hangileri sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Ethereum muhtemelen blockchain üzerindeki tüm işlemleri gerçekleştirecek olan süper bilgisayarlar arasında kazanan isim olacaktır.

Ayrıca Novogratz, Facebook’un yakın bir gelecekte Novi adında bir dijital cüzdanı piyasaya süreceğini de söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Ethereum’un Londra Güncellemesi Bazı Kripto Paraları Değersiz Hale Getirecek

Ethereum’daki gaz tokenlerini hatırlıyor musunuz? Artık onlara ihtiyacınız olmayacak. Haberin Özeti Bir sonraki Ethereum yükseltmesi, Ağustos ayının ilk haftasında gerçekleşecek. ...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend