30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Milyarder Mike Novogratz Ripple ve Dogecoin İçin Ağır Eleştirilerde Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder Mike Novogratz, gerçekleştirdiği röportajında XRP’yi topa tuttu ve yatırımcıların Dogecoin almaması konusunda uyarılarda bulundu.

Binance indirim kodu

Kripto ticaret bankası Galaxy Digital’in CEO’su Novogratz, Goldman Sachs ve JPMorgan gibi kurumsal aktörlerin piyasaya girmesiyle birlikte Bitcoin’in uzun vadeli sağlığından da endişe duymadığını söyledi.

Binance indirim kodu

Ayrıca Novogratz, iki ya da üç yıl içerisinde kripto para yatırımlarının küresel varlıkların %2’sini oluşturacağını öngörüyor. Bu oran şu anda %0.5 seviyelerinde. İşte Novogratz’ın verdiği demeçlerden bazı satırbaşları.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“XRP’nin Önemli Bir Kısmı Küçük Bir Kesimin Elinde”

XRP’nin neden son haftalarda yükselişte olduğu konusunda Novogratz: “Yıllar boyunca XRP, kendisine inanmak isteyen insanlardan oluşan gerçek bir topluluk kurdu. Bu topluluk bana biraz Trump destekçilerini hatırlatıyor, onlar da seçimlerde hile yapılarak Joe Biden’ın başkan olduğunu düşünüyorlardı. Bu insanlara her şeyi inandırabilirsiniz. En olmadık teorilere inanırlar. Bu insanların kripto para konusuyla da çok ilgilendiklerini düşünmüyorum. Bazen gerçekleri görmemekte ısrar ediyorlar.

XRP tokenini başından beri sevmiyorum çünkü bu tokenin önemli bir kısmı sadece küçük bir kesimin elinde bulunuyor. Ayrıca SEC şu anda, Ripple’ın CEO’suna, kurucusuna ve şirketin kendisine karşı cephe almış durumda.”

“Elinizde Dogecoin’iniz Varsa Fiyatlar Yükselmişken Satın”

Dogecoin satın almanın mantıklı olmadığı konusunu ise Novogratz şöyle yorumladı: “Hayır Dogecoin almamalısınız, elinizde Dogecoin varsa, şu an fiyatlar da epey tepe yapmışken satmalısınız. Piyasalarda mevcut olan enerjiye güvenip Dogecoin’e yatırım yapmak isteyen çok sayıda eğitimsiz yatırımcı var.

Bence kripto paralardan kazanılabilecek para miktarı gelecekte de hisse senetlerine göre oldukça fazla olacak ancak bu durum sonsuza kadar sürmeyecek. Bir süre sonra bir tür dengeye ulaşacaklar. Şu anda havadan gelen bir para gibi gözüküyorlar ancak bunun nedeninin altında ülkelerin para kaybetmesi yatıyor.

İlgili Haber:  Lindsey Lohan’ın Bitcoin Sevdası Sona Erdi; Şimdi Sıra Tron’da

Bazı insanlar kripto paralar konusunda sigorta istiyorlar. Bitcoin’in kendisi zaten ABD dolarının değer kaybetmesi ihtimali karşısında bir tür sigorta görevi görüyor.”

Mike Novogratz, şu günlerde popüler olan kripto paralar içinde altyapı olarak mantıklı olan hangileri sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Ethereum muhtemelen blockchain üzerindeki tüm işlemleri gerçekleştirecek olan süper bilgisayarlar arasında kazanan isim olacaktır.

Ayrıca Novogratz, Facebook’un yakın bir gelecekte Novi adında bir dijital cüzdanı piyasaya süreceğini de söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar