25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’i Eleştirirken Çin’in Kripto Para Yasağına Destek Verdi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Berkshire Hathaway’den Charlie Munger, Bitcoin ve kripto para piyasası için, “Keşke hiç icat edilmemiş olsalardı…” ifadesini kullandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Berkshire Hathaway’den Charlie Munger, Bitcoin ve kripto para piyasası için, “Keşke hiç icat edilmemiş olsalardı…” dedi.
  • Munger, Çin hükümetinin yılın başından bu yana devam ettirdiği kripto para yasağını ise desteklediğini belirtti.

Cuma günü Sidney’deki Sohn Konferansı’nda konuşan Charlie Munger, Çin hükümetinin kripto para yasağını destekledi ve Bitcoin ile ilgili çeşitli eleştirilerini dile getirdi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin, Medeniyetin Çıkarlarına Aykırı!”

Bu yılın başlarında da kripto para ile ilgili açıklamalar veren Charlie Munger, Bitcoin ve kripto para piyasasını “iğrenç” olarak tanımlamıştı. Hatta Munger, BTC’nin “medeniyetin çıkarlarına aykırı” olduğunu dile getirmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Mayıs ayında Berkshire’ın yıllık hissedar toplantısında konuşan Munger yine kripto para piyasasından nefret ettiğini belirtmiş ve “Adam kaçıranlar, şantajcılar ve benzerleri için bu kadar yararlı olan bir para birimini hoş karşılamıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Munger’den Çin’in Kripto Para Yasağına Destek

Çin’in kripto para konusundaki duruşu uzun süredir net ve sert. Çin hükümeti, özellikle 2021 yılının başından bu yana kripto para piyasasını düzenlemeye ve Bitcoin madenciliğini yasaklamaya yönelik önemli politikalar geliştirdi.

Charlie Munger, Cuma günü Sohn Konferansı’nda yaptığı konuşmada “Çinlilere hayranım, bence kripto parayı yasaklamakla doğru kararı verdiler.” ifadelerini kullandı.

Munger’in BTC ve kripto para ile ilgili görüşü uzun zamandır aynı. Ünlü milyarder, kripto parayı her zaman “yüksek oynaklığı” nedeniyle eleştirdi ve kripto para – suç faaliyetleri üzerinden onu “iğrenç bir para birimi” olarak tanımladı.

Munger, henüz blok zinciri teknolojisine dair herhangi bir yorum yapmadı; ancak görünüşe göre bir an önce bu teknolojinin de sona ermesi hayalini kuruyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend