12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’i Eleştirirken Çin’in Kripto Para Yasağına Destek Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Berkshire Hathaway’den Charlie Munger, Bitcoin ve kripto para piyasası için, “Keşke hiç icat edilmemiş olsalardı…” ifadesini kullandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Berkshire Hathaway’den Charlie Munger, Bitcoin ve kripto para piyasası için, “Keşke hiç icat edilmemiş olsalardı…” dedi.
  • Munger, Çin hükümetinin yılın başından bu yana devam ettirdiği kripto para yasağını ise desteklediğini belirtti.

Cuma günü Sidney’deki Sohn Konferansı’nda konuşan Charlie Munger, Çin hükümetinin kripto para yasağını destekledi ve Bitcoin ile ilgili çeşitli eleştirilerini dile getirdi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin, Medeniyetin Çıkarlarına Aykırı!”

Bu yılın başlarında da kripto para ile ilgili açıklamalar veren Charlie Munger, Bitcoin ve kripto para piyasasını “iğrenç” olarak tanımlamıştı. Hatta Munger, BTC’nin “medeniyetin çıkarlarına aykırı” olduğunu dile getirmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mayıs ayında Berkshire’ın yıllık hissedar toplantısında konuşan Munger yine kripto para piyasasından nefret ettiğini belirtmiş ve “Adam kaçıranlar, şantajcılar ve benzerleri için bu kadar yararlı olan bir para birimini hoş karşılamıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Munger’den Çin’in Kripto Para Yasağına Destek

Çin’in kripto para konusundaki duruşu uzun süredir net ve sert. Çin hükümeti, özellikle 2021 yılının başından bu yana kripto para piyasasını düzenlemeye ve Bitcoin madenciliğini yasaklamaya yönelik önemli politikalar geliştirdi.

Charlie Munger, Cuma günü Sohn Konferansı’nda yaptığı konuşmada “Çinlilere hayranım, bence kripto parayı yasaklamakla doğru kararı verdiler.” ifadelerini kullandı.

Munger’in BTC ve kripto para ile ilgili görüşü uzun zamandır aynı. Ünlü milyarder, kripto parayı her zaman “yüksek oynaklığı” nedeniyle eleştirdi ve kripto para – suç faaliyetleri üzerinden onu “iğrenç bir para birimi” olarak tanımladı.

Munger, henüz blok zinciri teknolojisine dair herhangi bir yorum yapmadı; ancak görünüşe göre bir an önce bu teknolojinin de sona ermesi hayalini kuruyor…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar