26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in Altından Daha Fazla Kâr Getirebileceğini Söyledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Amerikalı milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin’in gelecek nesiller için değer saklama potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek bu konudaki fikirlerinin yön değiştirdiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Bugün CNBC’de açıklama yapan ve yaptığı yatırımlara dair konuşan Druckenmiller, kriptodan çok altına yatırım yapmasına rağmen en azından biraz Bitcoin (BTC) satın aldığını itiraf etse de satın aldığı Bitcoin miktarının ne olduğunu söylememeyi tercih etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in, hem milenyum kuşağı hem de yeni West Coast parası için bir değer deposu olarak çok fazla çekiciliği olan bir varlık sınıfı olabileceğini belirten milyarder, bu konunun 13 yıldır gündemde olduğunu ve her geçen gün bir marka olarak istikrarını daha fazla topladığını açıkladı.

Tanıtım raporu 2018’in sonlarına doğru çıkan Bitcoin’in oluşum bloğunun ise 2009’un başında hayata geçirilmesine rağmen kripto dünyasına yeni yeni adım atmaya başlayan Druckenmiller, altına Bitcoin’den daha fazla yatırım yaptığını belirtti.

Sahip olduğu Bitcoin’den çok daha fazla altına sahip olduğunu açıklayan milyarder, altın bahsinin işe yaraması durumunda Bitcoin bahsinin muhtemelen daha iyi çalışacağını çünkü kriptonun hem daha ince ve daha az likidite olduğunu hem de çok daha fazla beta içerdiğini söylemekten çekinmedi.

Bitcoin’le ilgili düşünceleri büyük ölçüde değişime uğradı

1981 yılında kurduğu Duquesne Capital’in eski başkanı ve genel müdürü olan Druckenmiller’in net mal varlığı 2020 itibariyle yaklaşık 4.4 milyar dolar olarak kaydedilirken milyarderin televizyonda yaptığı bu son yorumlar, kripto üzerindeki konumunda büyük bir değişiklik yaşadığı gerçeğini ortaya koydu.

2018’de stablecoin projesi Basis’e yatırım yapmış olan yatırımcı, buna rağmen geçen yıl fiyat dalgalanması göz önüne alındığında BTC’nin asla bir borsa aracı olamayacağını iddia ederek dikkatleri üzerine çekmişti. Bitcoin’e sahip olmak istemediğini söylediğinde insanların kendisini “neandertal” olarak nitelendirdiğini açıklayan Druckenmiller, kripto camiası tarafından kendisine yöneltilen eleştirilerden dert yanmıştı.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı Durgun Temposundan Bir Türlü Kurtulamıyor

Finansal riskten korunma fonu yöneticisi ve hayırsever ünlü yatırımcı, daha önceden de ABD dolarının hegemonyasına meydan okumaya istekli görünen Çin gibi ülkelere, yatırımcıları yasal para riskinden korumaları için güvenli bir liman varlığı olarak altını öne süren açıklamalar yaptığı için bir hayli gündem olmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar