Milyarder Yatırımcı Carl Icahn, Kripto Paraya 1.5 Milyar Dolar Değerinde Yatırım Yapmayı Düşünüyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Milyarder yatırımcı Carl Icahn, kripto para alanındaki fırsatları araştırdığını ve 1.5 milyar Dolara kadar yatırım yapabileceğini dile getirdi.

blank

Haberin Özeti

  • Carl Icahn, kripto piyasasına güçlü bir giriş yapabileceğini ancak bunun için şimdilik kapsamlı bir araştırma yapmaya devam ettiğini belirtti.
  • Bir zamanlar Bitcoin şüphecisi olarak tanınan milyarder yatırımcı Carl Icahn, kripto para konusundaki görüşünü değiştirmiş gibi görünüyor.

22 milyar Dolarlık net servete sahip olan Carl Icahn, Wall Street’in en etkili oyuncularından biri olarak tanınıyor. Wall Street’teki birçok farklı yatırımcı da genellikle onun liderliğini takip ediyor. Icahn, ayrıca, 2017’de ABD eski Başkanı Donald Trump’ın finansal düzenlemeler üzerine özel ekonomik danışmanı olarak görev yaptı.

Icahn: “1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Yapabilirim”

Icahn Capital’in başkanı olan milyarder yatırımcı Bloomberg TV’ye verdiği demeçte, “Bizim için büyük bir yatırım olarak kripto paraya 1 milyar veya 1.5 milyar Dolar ile giriş yapabiliriz. Ancak tam olarak söylemeyeceğim.” ifadelerini kullandı.

2018 yılında yaptığı açıklamalarda Icahn, Bitcoin ve diğer kripto paraları sevmediğini söylemiş ve onları “gülünç” olarak nitelendirmişti. Ancak 83 yaşındaki yatırımcı, geçen yıldan bu yana fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Carl Icahn, kripto para endüstrisi ile ilgili, “Yatırımcılar ulusal para birimimizin değeri hakkında endişelenmeye başladı. Bu noktada kripto paralar bir alternatif olarak önlerine çıktı.” dedi.

Milyarder Yatırımcıların Kripto Paraya İlgisi Büyük

Son aylarda, bazı diğer yüksek profilli yatırımcılar da kripto para piyasasını keşfetme yönündeki isteklerini açıkça belirtti. Oaktree Capital Management’ın kurucu ortağı Howard Marks, bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, “Henüz kripto para hakkında kesin bir görüş oluşturmak için yeterince bilgili değilim ancak bu yeni finansal aracı öğrenmeye çabalıyorum.” dedi.

Öte yandan, bir başka milyarder yatırımcı Ray Dalio, CoinDesk’in yıllık kripto para konferansı olan Consensus’ta “bir miktar” Bitcoin satın aldığını duyurarak hem geleneksel finans savunucularını hem de kripto endüstrisini şaşırttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend