30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı Mike Novogratz: “Bitcoin Haftalar Boyunca 45.000 Dolar Seviyesinde Kalacak, Ethereum Güçlü Görünüyor”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Milyarder kripto para yatırımcısı Mike Novogratz, Elon Musk’ın Bitcoin ile elektrikli otomobil satışlarını durdurup Bitcoin’in enerji tüketimini eleştirmesinin ardından, fiyatların 4 ila 6 hafta kadar 40.000 dolar ile 50.000 dolar arasında seyredeceğini öngördü.

Binance indirim kodu

Bloomberg’e verdiği röportajda Novogratz ayrıca Ethereum ağının kendi coini olan Ether’in de, bünyesinde bulundurduğu merkeziyetsiz finans uygulamaları, stable coinler ve non-fungible tokenler (NFT’ler) sayesinde güçlü bir duruş sergilediğini de söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bir Süre Sağlamlaştırma Hareketleri İzleyeceğiz”

Novogratz 40.000-50.000 dolar arasındaki Bitcoin fiyat aralığının adil olduğunu düşündüğünü de ekledi: “Bence bir süre boyunca sağlamlaştırma hareketleri izleyeceğiz, 4 ila 6 hafta kadar sürebilir.” Novogratz ayrıca Bitcoin yıl sonunu çok daha büyük fiyatlar ile kapatmadan önce 40.000 dolar ile 55.000 dolar arasında sıkışabileceğini de ekledi.

Eskiden risk fonu yöneticiliği yapan Novogratz, kendi kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in şu anda Bitcoin satın aldığını, çünkü 42.000 dolar seviyesinin altına şu anda inilmeyeceğini düşündüğünü söyledi. Bu seviye Pazartesi günü test edilmişti.

Bitcoin Salı günü %2 kadar artarak 45.097 dolar seviyesine kadar ulaştı. Ancak fiyatlar halen yaklaşık 65.000 dolar olan tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %30 kadar daha aşağıda. Musk’ın Tesla’nın Bitcoin’lerini satabileceğine dair bir sinyal vermesinin ardından Pazartesi günü keskin bir düşüş yaşanmıştı. Musk ise daha sonra Tesla’nın daha önce satın aldığı 1.5 milyar dolarlık Bitcoin’lerden herhangi bir satış yapmadığını açıkladı.

Novogratz, Elon Musk’a Kızgın Değil

Musk’ın açıklamaları Bitcoin topluluğundaki birçok aktörü kızdırsa da, Novogratz Musk’ın endişelerinin başka yöne çekilmeden değerlendirilmesi gerektiğini söyledi: “Aşırı değer atfettiğimiz birçok şey için elektrik kullanıyoruz. Bu yüzden Bitcoin endüstrisinden de, bu durumdaki her endüstriden beklediğimiz gibi, “karbon ayak izimizi azaltacak çalışmalar yapmalıyız” türü bir cevap geleceğini düşünüyorum.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Dogecoin Fiyatı Bu Hafta Sonu Elon Musk Sayesinde Yükselişe Geçebilir

Novogratz ayrıca geleneksel finans dünyasının, Ethereum hakkında giderek daha fazla heyecan duyduğunu da sözlerine ekledi: “Ethereum güçlü görünüyor, ve güçlü görünmesinin de bir sebebi var.

Ancak Novogratz, yılın başından bu yana %370 değer kazanan ve bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık 3.500 dolardan işlem gören Ethereum’un daha yükseğe tırmanıp tırmanmayacağına dair bir düşünce belirtmedi. Novogratz sadece Ethereum fiyatlarının bulunduğu yerde sağlamlaştırma adımları atması durumunda daha sağlıklı olacağını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar