7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı Paul Tudor Jones Bitcoin ile İlgili Övgü Dolu Sözler Sarf Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, bu hafta CNBC’ye yaptığı açıklamalarda Bitcoin için oldukça olumlu sözler söylerken, piyasalarda Buffett Göstergesi’nin rekor düzeylere ulaşmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve Fed’in ABD’deki enflasyon riskini ciddiye alması çağrısında bulundu.

Binance indirim kodu

Tudor yatırım şirketinin kurucusu olan Paul Tudor Jones ayrıca emtia fiyatlarının bireysel yatırımcılar tarafından yükseltilebileceğini düşündüğünü söylerken yatırımcılar için daha sıkı marjin limitleri önerdi ve Amerika’nın en zengin insanlarından daha fazla vergi alınması çağrısında bulundu. İşte Jones’un konuşmasından satırbaşları…

Binance indirim kodu

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Jones Fed’i Topa Tuttu, Bitcoin Yatırımı Yapmak İstediğini Açıkladı

  1. “Bugünkü Fed ile 2013’teki Fed’i karşılaştırdığınızda doğru işsizlik seviyeleri ve doğru enflasyon seviyeleri ile ilgili aşırı miktarlarda bir politika değişimi olduğunu görüyorsunuz. İki Fed sanki farklı kurumlarmış gibi geliyor.”
  2. Ekim ayı gibi pandemi öncesi dönemdeki seviyelere döneceğimizi düşünüyorum. Ancak ABD halen zorda olan ekonomiyi daha da zorluyor.” Jones bu sözleriyle, ABD’de bulunan iş fazlalığı ile önümüzdeki 4 ay içerisinde işsizlik verilerinin Ocak 2020 seviyelerine gelecek olmasına rağmen halen ekonomik canlandırma politikaları uygulayan Fed’i eleştirdi.
  3. “Fed yükselen enflasyona karşı bu denli kayıtsız kalmayı sürdürürse yatırımcılar da bu işareti enflasyon karşıtı ticarete geçin sinyali şeklinde algılar. Ben de muhtemelen emtia, kripto ve altın satın alırım diye düşünüyorum.”
  4. Eğer Reddit topluluğu emtia olaylarına da girerse büyük sorun olur. Emtialar genellikle sınırlı bir arza sahip olan küçük piyasalar. Bireysel yatırımcılar enflasyon ile ilgili endişeler taşımaya başlarsa bu emtiaların fiyatları kolaylıkla iki katına ya da üç katına çıkabilir.”
  5. Bitcoin aslında bir matematik olayı ve matematik de binlerce yıldır yeryüzünde var. Güvenilir, tutarlı, dürüst ve %100 kesin bir şeye yatırım yapma fikrini seviyorum.”
  6. “Bitcoin’i bir portföy çeşitlendiricisi ve değer birikimi aracı olarak beğeniyorum. Paramın %5’ini altında, %5’ini Bitcoin’de, %5’ini nakit ve %5’ini de emtialarda tutmayı tercih ediyorum. Şu anda kalan %80 ile ne yapabileceğimi düşündüğümde herhangi bir şey aklıma gelmiyor. Bekleyip Fed’in ne tür bir adım atacağını izlemek istiyorum.”
İlgili Haber:  DeFi Patlaması ve Bitcoin Yükselişi Sayesinde NEXO 2020'yi %480 Kazançla Kapatıyor

Bitcoin fiyatları son günlerde yükseliş gösteriyor ve bu yazının yazıldığı anlarda da 39.935 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar