Milyarder Yatırımcı, Portföyüne Bitcoin Ekleyeceğini Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones’a göre, çeşitlendirilmiş bir yatırım portföyünde en az %5 oranında Bitcoin yer almalı.

blank

Haberin Özeti

  • Paul Tudor Jones, yatırım portföyünü %5 oranda Bitcoin ile çeşitlendirmek istediğini söyledi.
  • Milyarder yatırımcı, Fed’in bir sonraki hamlesine bağlı olarak kriptoya daha fazla yatırım yapabileceğini de dile getirdi.

Wall Street’in efsanevi yatırımcısı Paul Tudor Jones, yatırım portföyüne Bitcoin’i de ekleyeceğini açıkladı. Jones’a göre Bitcoin, yatırımcılara bir “kesinlik” sunuyor.

“Bitcoin, Güvenilir ve Tutarlı”

Bugün CNBC’deki Squawk Box programında konuşan Jones, “Bitcoin basit bir matematiğe dayanıyor ve matematik binlerce yıldır var.” dedi.

Jones, “Güvenilir, tutarlı ve yüzde yüz kesin olan bir şeye yatırım yapma fikrini seviyorum. Bu kesinliğe yatırım yapmanın bir yolu olduğu için de Bitcoin bana çekici geldi” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

66 yaşındaki milyardere göre, Bitcoin her portföyde çeşitlendirici bir araç olarak yer almalı. Jones, şu anda, “Altında %5, BTC’de %5, nakitte %5 ve emtiada %5 yatırım bulunmasını tercih ediyorum. Geri kalan %80 ile ne yapmak istediğime henüz karar vermedim. Fed’in bir sonraki hamlesine göre tekrar değerlendireceğim.” diye ekledi.

FED’in Kararı Önemli Olabilir

Jones, Fed’den bahsederken; ABD Merkez Bankasının daha önceki faiz oranları ve enflasyon tahminlerinden bazılarını iki gün sonra gerçekleşecek olan politika toplantısında değiştirebileceğine atıfta bulundu. Fed, koronavirüs pandemi sürecinde gereğinden fazla ABD Doları bastığı için eleştiriliyor.

Geçen Ekim ayında yaptığı açıklamada Jones, Bitcoin’in 1999’un internet gelişimine benzediğini ve önümüzdeki 20 yıl içinde de baskın para birimi olabileceğini öne sürmüştü. Jones’a ait olan 44 milyar dolarlık Tudor Investment Corporation’ın Mayıs 2020’de bir miktar Bitcoin satın almak için Coinbase ve Bakkt ile çalıştığı bildirilmişti.

Jones ayrıca yatırım şirketi North Island Ventures tarafından yönetilen 72 milyon Dolarlık bir VC fonunu da destekledi. Fonun ilk yatırımlarından biri, Ethereum ağı üzerine kurulan ilk çevrimiçi oyun CryptoKitties’in arkasındaki şirket olarak bilinen Dapper Labs idi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend