5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı, Portföyüne Bitcoin Ekleyeceğini Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones’a göre, çeşitlendirilmiş bir yatırım portföyünde en az %5 oranında Bitcoin yer almalı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Paul Tudor Jones, yatırım portföyünü %5 oranda Bitcoin ile çeşitlendirmek istediğini söyledi.
  • Milyarder yatırımcı, Fed’in bir sonraki hamlesine bağlı olarak kriptoya daha fazla yatırım yapabileceğini de dile getirdi.

Wall Street’in efsanevi yatırımcısı Paul Tudor Jones, yatırım portföyüne Bitcoin’i de ekleyeceğini açıkladı. Jones’a göre Bitcoin, yatırımcılara bir “kesinlik” sunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Bitcoin, Güvenilir ve Tutarlı”

Bugün CNBC’deki Squawk Box programında konuşan Jones, “Bitcoin basit bir matematiğe dayanıyor ve matematik binlerce yıldır var.” dedi.

Jones, “Güvenilir, tutarlı ve yüzde yüz kesin olan bir şeye yatırım yapma fikrini seviyorum. Bu kesinliğe yatırım yapmanın bir yolu olduğu için de Bitcoin bana çekici geldi” dedi.

66 yaşındaki milyardere göre, Bitcoin her portföyde çeşitlendirici bir araç olarak yer almalı. Jones, şu anda, “Altında %5, BTC’de %5, nakitte %5 ve emtiada %5 yatırım bulunmasını tercih ediyorum. Geri kalan %80 ile ne yapmak istediğime henüz karar vermedim. Fed’in bir sonraki hamlesine göre tekrar değerlendireceğim.” diye ekledi.

FED’in Kararı Önemli Olabilir

Jones, Fed’den bahsederken; ABD Merkez Bankasının daha önceki faiz oranları ve enflasyon tahminlerinden bazılarını iki gün sonra gerçekleşecek olan politika toplantısında değiştirebileceğine atıfta bulundu. Fed, koronavirüs pandemi sürecinde gereğinden fazla ABD Doları bastığı için eleştiriliyor.

Geçen Ekim ayında yaptığı açıklamada Jones, Bitcoin’in 1999’un internet gelişimine benzediğini ve önümüzdeki 20 yıl içinde de baskın para birimi olabileceğini öne sürmüştü. Jones’a ait olan 44 milyar dolarlık Tudor Investment Corporation’ın Mayıs 2020’de bir miktar Bitcoin satın almak için Coinbase ve Bakkt ile çalıştığı bildirilmişti.

İlgili Haber:  Digital Currency Group, 750 Milyon Dolarlık Grayscale Bitcoin Trust Yatırımı Yaptı

Jones ayrıca yatırım şirketi North Island Ventures tarafından yönetilen 72 milyon Dolarlık bir VC fonunu da destekledi. Fonun ilk yatırımlarından biri, Ethereum ağı üzerine kurulan ilk çevrimiçi oyun CryptoKitties’in arkasındaki şirket olarak bilinen Dapper Labs idi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar