18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Milyonerlerin %73’ü Kriptoya Sahip ya da Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Yüksek gelir segmentinden 700’den fazla kişinin katıldığı bir anket, ankete katılan milyonerlerin neredeyse dörtte üçünün hali hazırda kripto para birimlerine sahip olduğunu veya 2022’nin sonundan önce kriptoya yatırım yapmayı düşündüğünü ortaya koydu.

blank

Finansal danışmanlık organizasyonu deVere Group tarafından yürütülen anket, katılımcıların %73’ünün kripto para birimlerine doğru yöneldiğini açıklarken bu oranın 2019’da %68 olduğunu ve bir sene içerisinde %5’lik bir artış kaydedildiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Katılımcılar, yaklaşık olarak 1.32 milyon ABD dolarına eşit olan ve 1 milyon pounddan fazlasına sahip olan bireyler arasından seçilirken ABD, İngiltere, Asya, Afrika, Orta Doğu, Avustralya ve Latin Amerika dahil çok çeşitli bölgelerden katılımcılarla çalışıldı.

DeVere Group CEO’su ve kurucusu Nigel Green, ankette Bitcoin’in bir kez daha %125’lik bir artışla bu yıl en iyi performans gösteren varlıklardan biri olduğunu belirterek bu etkileyici performans sayesinde dijital para birimlerinin paranın geleceği olduğunu ve geçmişte kalmak istemediklerini giderek daha fazla anlayan varlıklı yatırımcılara dikkat çekti.

Green, Bitcoin’i takip eden katılımcıların en büyük Wall Street bankalarından bazılarını içerdiğini belirterek bu kişilerin kriptoya ısınma duygularının PayPal ve Square gibi büyük firmaların kripto benimsemesi doğrultusunda gerçekleştiğini iddia etti.

Ankete katılan bu yüksek gelirli yatırımcıların sayısındaki artışın önemli bir etkene bağlı olduğunu ifade eden Green, dijital varlık sınıfının şu anda sunduğu yüksek getirilerden yararlanan kurumsal yatırımcıların artan ilgisi sonucunda bu artışın kaydedildiğini söyledi.

Milyonerler yavaş yavaş geri adım atmaya başladı

Wall Street’teki eski Bitcoin şüphecilerinin bile dijital para birimlerine ısındığı belirtildi. Yakın zamanda yapılan bir New York Times konferansı sırasında JPMorgan Chase’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, blok zinciri teknolojisine ve “uygun şekilde desteklenip uygun şekilde düzenlenmiş” kripto para birimlerine “inanan” biri olduğunu açıkladı.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Dogecoin ve Safemoon Gibi Altcoinler Yatırımcılarının Tüm Parasını Kaybetmesine Yol Açabilir

JPMorgan uzun zamandan beri dijital varlıkları benimsemiş olsa da Dimon, 2017’de Bitcoin’i bir “dolandırıcılık” olarak adlandırdığında manşetlere çıkmıştı.

Milyarder serbest yatırım fonu yöneticisi Ray Dalio’nun hâlâ Bitcoin hakkında pek çok şüphesi bulunsa da salı günü kendi şüpheciliğini sorgulayan Dalio attığı tweet’te Bitcoin ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmayabileceği ve bu konuda düzeltilmeyi çok istediği itirafında bulundu.

Dalio, Bitcoin’in bir değer deposu olarak düştüğünü ve hükümetlerin “onu yasaklayabileceğini ve kullanımını çok tehlikeli hale getirebileceğini” öne sürmüştü. Ayrıca milyarder, merkez bankalarının, çok uluslu şirketlerin ve büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin kullanmasını hayal edemediğini de söylemişti.

Milyonerlerle yapılan bu anket, Bitcoin’in toplam piyasa değerinin 336 milyar dolarlık yeni bir “tüm zamanların en yüksek seviyesi”ne ulaştığı ve Aralık 2017’de ulaşılan 19.763 dolarlık en yüksek seviyeden beri ilk kez 18.000 doların üzerine çıktığı gün yayımlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend