15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

MintGox, Başarılı Olan Çevrimiçi Oyunculara Bitcoin Hediye Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Aylık olarak düzenlenen bir yarışma, etkileşimli fırsatlar ve çeşitli Bitcoin ödülleri sağlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MintGox, Bitcoin merkezli oyunlara dayanan aylık bir çevrimiçi rekabet serisidir.
  • Oyuncular, diğer ödüllerin yanı sıra yarışmaları kazandıkları takdirde BTC sahibi olabilirler.
  • MintGox #009, 29 Kasım’da gerçekleşecek.

COVID-19 salgını bu yılın başlarında küresel ölçekte yayılmaya başladığında, birçok canlı konferans ve etkinlik iptal edildi: bu, kripto dünyasında da geçerliydi. Gelişen kripto video oyun alanındaki bazı şirketler, oyunlarını ve rekabet potansiyellerini sergilemek için çeşitli etkinlikler planlamıştı, ancak iptallerin ardından onlar da eve kapanmak zorunda kaldı.

Binance indirim kodu

Bu süreçte ise MintGox ortaya çıktı. Lightning Labs İşletme Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Desiree Dickerson’a göre bu yeni etkinlik, Bitcoin ödeme platformu ZEBEDEE’nin kurucu ortağı ve CEO’su Simon Cowell ile görüşmelerinin ardından hayata geçirildi. Daha sonra ZEBEDEE’den Christian Moss ve Andre Neves ile THNDR.GAMES’ten Jack Everitt’in de katılımıyla, MintGox etkinliklerinin ilki planlanmaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İzleyiciler ve Oyuncular Direkt Olarak Etkileşime Girebilir

MintGox, etkinliklerini web sitesinden çevrimiçi olarak yayınlıyor. MintGox etkinlikleri şimdiye kadar birinci şahıs nişancı, battle royal shooter ve arcade tarzı oyunları içeriyor.

Dickerson, yaptığı açıklamalarda, “İzleyiciler, destekledikleri oyunculara yardım edebilir veya düşüşünü görmek istedikleri oyuncular için bahis oynayabilirler. MintGox, izleyiciler ve oyuncular arasındaki duvarı yıkıyor olmamız açısından dikkate değer. Artık bu gruplar, başka hiçbir yerde yapılmayan bir şekilde doğrudan etkileşime girebiliyor.” dedi.

Her ana etkinlikte 5 milyon satoshi veya 0.05 BTC (yaklaşık 960 Dolar) değerinde bir ödül havuzu yer alıyor.

27 Aralık’ta Çok Daha Geniş Kapsamlı Bir Etkinlik Düzenlenecek

Dickerson, MintGox #009’un 29 Kasım’da gerçekleşeceğini ve 27 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanan MintGox #010’un “amiral gemisi etkinliği” olarak planlandığını söyledi. Yıl sonu etkinliğinin “çok daha büyük bir ödül havuzuna” ve diğer sürprizlere sahip olacağını belirten Dickerson, MintGox #010’u hayata geçirmeye yardımcı olacak ek ortaklar ve sponsorlarla görüştüklerini açıkladı.

İlgili Haber:  Japon Tüccarlar Altcoinleri Bırakıp Bitcoin'e Yöneliyor

MintGox başlangıçta pandemi nedeniyle ortaya çıkan boşluğu doldurmak için kısa vadeli bir girişim olarak planlanmıştı; ancak zamanla, organizatörler tarafından Bitcoin merkezli oyunların farkındalığını artırmak için 2021’e kadar desteklemeyi planladıkları bir etkinlik serisine dönüştü.

Dickerson, yaptığı açıklamada, “MintGox tam anlamıyla bir topluluk deneyi ve biz onun taleplerle gelişmesine izin veriyoruz. 2021’de, daha fazşa etkinliklere ev sahipliği yapmayı ve insanların etkinlikler arasında oynayabilecekleri çeşitli küçük oyunlar geliştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar