MintGox, Başarılı Olan Çevrimiçi Oyunculara Bitcoin Hediye Ediyor

Aylık olarak düzenlenen bir yarışma, etkileşimli fırsatlar ve çeşitli Bitcoin ödülleri sağlıyor.

Haberin Özeti

  • MintGox, Bitcoin merkezli oyunlara dayanan aylık bir çevrimiçi rekabet serisidir.
  • Oyuncular, diğer ödüllerin yanı sıra yarışmaları kazandıkları takdirde BTC sahibi olabilirler.
  • MintGox #009, 29 Kasım’da gerçekleşecek.

COVID-19 salgını bu yılın başlarında küresel ölçekte yayılmaya başladığında, birçok canlı konferans ve etkinlik iptal edildi: bu, kripto dünyasında da geçerliydi. Gelişen kripto video oyun alanındaki bazı şirketler, oyunlarını ve rekabet potansiyellerini sergilemek için çeşitli etkinlikler planlamıştı, ancak iptallerin ardından onlar da eve kapanmak zorunda kaldı.

Bu süreçte ise MintGox ortaya çıktı. Lightning Labs İşletme Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Desiree Dickerson’a göre bu yeni etkinlik, Bitcoin ödeme platformu ZEBEDEE’nin kurucu ortağı ve CEO’su Simon Cowell ile görüşmelerinin ardından hayata geçirildi. Daha sonra ZEBEDEE’den Christian Moss ve Andre Neves ile THNDR.GAMES’ten Jack Everitt’in de katılımıyla, MintGox etkinliklerinin ilki planlanmaya başladı.

İzleyiciler ve Oyuncular Direkt Olarak Etkileşime Girebilir

MintGox, etkinliklerini web sitesinden çevrimiçi olarak yayınlıyor. MintGox etkinlikleri şimdiye kadar birinci şahıs nişancı, battle royal shooter ve arcade tarzı oyunları içeriyor.

Dickerson, yaptığı açıklamalarda, “İzleyiciler, destekledikleri oyunculara yardım edebilir veya düşüşünü görmek istedikleri oyuncular için bahis oynayabilirler. MintGox, izleyiciler ve oyuncular arasındaki duvarı yıkıyor olmamız açısından dikkate değer. Artık bu gruplar, başka hiçbir yerde yapılmayan bir şekilde doğrudan etkileşime girebiliyor.” dedi.

Her ana etkinlikte 5 milyon satoshi veya 0.05 BTC (yaklaşık 960 Dolar) değerinde bir ödül havuzu yer alıyor.

27 Aralık’ta Çok Daha Geniş Kapsamlı Bir Etkinlik Düzenlenecek

Dickerson, MintGox #009’un 29 Kasım’da gerçekleşeceğini ve 27 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanan MintGox #010’un “amiral gemisi etkinliği” olarak planlandığını söyledi. Yıl sonu etkinliğinin “çok daha büyük bir ödül havuzuna” ve diğer sürprizlere sahip olacağını belirten Dickerson, MintGox #010’u hayata geçirmeye yardımcı olacak ek ortaklar ve sponsorlarla görüştüklerini açıkladı.

  Bayern Münih, Ethereum Futbol Oyunu Sorare'ye Katıldı

MintGox başlangıçta pandemi nedeniyle ortaya çıkan boşluğu doldurmak için kısa vadeli bir girişim olarak planlanmıştı; ancak zamanla, organizatörler tarafından Bitcoin merkezli oyunların farkındalığını artırmak için 2021’e kadar desteklemeyi planladıkları bir etkinlik serisine dönüştü.

Dickerson, yaptığı açıklamada, “MintGox tam anlamıyla bir topluluk deneyi ve biz onun taleplerle gelişmesine izin veriyoruz. 2021’de, daha fazşa etkinliklere ev sahipliği yapmayı ve insanların etkinlikler arasında oynayabilecekleri çeşitli küçük oyunlar geliştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın