8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

MIT Araştırmacısından ABD Hükümeti İçin Sürpriz Bitcoin Önerisi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve kripto para piyasası 2022’ye iyi başlamadı. Makro ölçekli belirsizlikler ve enflasyonla birlikte gelen sıkı para politikaları Bitcoin’in geçen seneki rallisini durdurdu.

Binance indirim kodu

Daha önce yaptığımız başka bir haberde Rus oligark ve milyarderlerin Bitcoin’e yöneldiklerini yazmıştık.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2022’nin bir diğer önemli gelişmesi ise savaş ortamında Ukrayna’nın Bitcoin ve kripto paralarla 100 milyon dolardan fazla bağış toplaması oldu.

Bugün ise bir MIT araştırmacısı, Bitcoin’in ulusal güvenlik için önemli bir rolü olduğunu belirtti. Araştırmacı, diğer ülkelerin ABD dolarının hegemonyasından kurtulmak için Bitcoin’e yöneldiklerini ve ABD hükümetinin de bundan geri kalmamak için Bitcoin alması gerektiğini vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Merkez Bankası, Sberbank’a dijital para basma lisansı vermişti.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) araştırma görevlisi ve ABD Uzay Ajansı’nda uzay mühendisi olan Jason Lowery, “Amerika Birleşik Devletleri kriptolardan yararlanmak için kendisini daha iyi konumlandırması gerekiyor ve bunu bitcoin satın alarak yapmalı, böylece insanlar ona akın etmeye başladığında siz çoktan kendi payınızı almış olacaksınızdedi.

Bitcoin gerçekten herkesin akın ettiği yeni bir liman haline gelirse, önden Bitcoin alarak önümüzdeki 1000 yıl için bir süper güç olmayı garanti etmiş olursunuz.

Geçen yıl El Salvador, Bitcoin’i ABD doları ile birlikte resmi bir para birimi haline getiren ve ülke ekonomisini canlandıracağı ve yatırımı teşvik edeceği umuduyla 1.800’den fazla bitcoin satın alarak bitcoin’i benimseyen dünyanın ilk ülkesi oldu. Bölgedeki diğer ülkelerden bazı politikacılar, şimdiye kadar El Salvador’un tartışmalı Bitcoin deneyine bekle-ve-gör yaklaşımı ile bakıyorlar.

Bu ayın başlarında, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesinde önemli rol oynayan Samson Mow, bir sonraki ülkenin Meksika olabileceğini belirtmişti.

İlgili Haber:  Binance'deki Bitcoin Ticareti Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Bitcoin’in sıfır güven ve eşitlikçi kontrolü koruyabileceğini ve “muazzam bir endüstriyel savunma kompleksi” yaratabileceğini iddia eden Lowery, “İlk hamleyi yapan ülkelerin asimetrik avantajı küçümsenemez” dedi.

Bu arada, geçen hafta, uzun süredir kripto eleştirmeni olan ABD’li senatör Elizabeth Warren, bitcoin ve kripto para şirketlerinin yaptırımlardan etkilenenlerle iş yapmasını engelleyecek yeni bir yasa tasarısı duyurdu.

Lowery, “Bitcoin’i yasaklamak bir seçenek değil. Düşmanınızın bunu kullanmasının önüne geçemezsiniz” dedi.

Ocak ayında Wall Street devi Fidelity, diğer ülkelerin ve hatta bir merkez bankasının bu yıl El Salvador’u takip edebileceğini ve bitcoin satın alanların “rekabet açısından emsallerinden daha iyi olacağını” söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar