1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Ethereum’un Proof of Stake Mekanizması, MIT’in “2022’nin Çığır Açan En İyi 10 Teknolojisi” Listesine Girdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), “2022’nin Çığır Açan En İyi 10 Teknolojisi” listesine Ethereum’un Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasını da dahil etti.

Binance indirim kodu

MIT’in teknoloji incelemeleri yaptığı “MIT Technology Review”da yayınlanan listede Proof of Stake algoritması 6. sırada yer alıyor. Listede COVID-19 varyant takibi, kompakt füzyon reaktörleri ve uzun ömürlü piller gibi farklı yeni teknolojiler de yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MIT, Ethereum 2.0’ı önemli bir teknolojik atılım olarak görüyor

Ethereum’u yeni bir döneme taşıyacak fikir birliği algoritması, MIT’in her yıl yayınlanan çığır açan 10 teknoloji listesinde oldukça üst sıralarda yer aldı.

MIT Technology Review’a göre, Ethereum’un Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs algoritması 10 üzerinden 6. sırada yer alıyor ve Cardano, Solana ve Algorand’ın diğer PoS çözümlerine karşı öne çıkıyor.

Özellikle Ethereum için geliştirilen Proof-of-Stake algoritması, Bitcoin’in kullandığı Proof of Work gibi yüksek oranda enerji harcamıyor. Ethereum hali hazırda PoW kullanıyor ancak yakın zamanda PoS’e geçiş yapacak. PoS’a geçişin, ağın enerji kullanımını %99.95 oranında azaltacağı ve bunun da onu piyasadaki en sürdürülebilir geniş kapsamlı ağ haline getireceği tahmin ediliyor.

MIT’nin her yıl yayınlanan listesinde yer alan tüm “çığır açan teknolojiler” aynı özelliği paylaşıyor: kendi sektörlerine temel değişiklikler getirme yeteneği. Ethereum’un PoS algoritması da bu kritere uyuyor.

MIT Technology Review, Ethereum’un Proof-of-Stake tabanlı blok zincirinin, enerji tasarrufu sağlayan teknolojilerin daha geniş çapta benimsenmesi için zemin hazırlayabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, Ethereum’un staking’e geçişi, MIT’in düşündüğü kadar devrim niteliğinde olmayabilir. Çünkü zaten şu an piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para biriminden 6’sı PoS ile çalışıyor. Bitcoin ve Ethereum, Proof-of-Work konsensüs algoritması ile çalışan en büyük kripto para birimleridir.

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Twitter Profilinde Tek Bir Kelime Yazıyor: Bitcoin

Bununla birlikte, PoS’u hayata geçirecek olan Ethereum, kesinlikle bir bütün olarak kripto endüstrisine önemli değişiklikler getirecektir. Staking’e geçiş büyük olasılıkla 2022’nin ilk yarısında tamamlanacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar