27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Mobil Bankacılık Uygulaması Revolut, Dogecoin Ticaretini Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere merkezli fintech şirketi Revolut, yoğun talep üzerine platformuna Dogecoin ticaretini de eklediğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fintech uygulaması Revolut, platformuna Dogecoin’i ekledi.
  • Artık kullanıcılar, Revolut uygulamasında DOGE ticareti yapabilirler.
  • Revolut, halihazırda 30 farklı kripto parayı destekliyor.

Londra merkezli fintech şirketi Revolut, platformunda Dogecoin ticaretini de başlattığını duyurdu. DOGE’un da eklenmesiyle Revolut’da desteklenen toplam kripto para sayısı 30’a çıktı.

Binance indirim kodu

Revolut, 30 Farklı Kripto Parayı Destekliyor

Mobil bankacılık hizmeti sunan Revolut, İngiltere’deki geleneksel büyük bankalara “meydan okuyan” bir dijital bankacılık hizmeti olarak biliniyor. Şirket, bugün, 40 milyar Doları aşan piyasa değeriyle altıncı en büyük kripto para olan Dogecoin’i de platformuna eklediğini duyurdu. Revolut, DOGE ile ilgili uzun bir süredir kullanıcılardan oldukça yüksek bir talep olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aslında bir şaka tokeni olarak üretilen Dogecoin, son aylarda kripto para tüccarları arasında oldukça popüler bir hale geldi. Bundaki en büyük katkı da, hiç şüphesiz, Tesla CEO’su ve Dogecoin’in “fahri kurucusu” Elon Musk’a ait. Elon Musk, zaman zaman attığı tweetler ile Dogecoin’in muazzam bir fiyat artışı yaşamasına katkı sağladı. Fiyatı, geçtiğimiz yıl %12.000’in üzerinde artan Dogecoin, şu anda 0.31 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Revolut’taki kripto başkanı Ed Cooper konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dogecoin’i uygulamamıza ekledik. Hevesli kripto müşterilerimiz ve kriptoya yeni başlayanlar bu popüler tokenin ticaretini yapabilir.” dedi.

Küresel Ölçekteki Dogecoin Talebi

Şirket, 2017 yılında kripto para ticaretine izin vermeye başladı ve geçtiğimiz yıl, uygulamasındaki kripto etkinliğinde bir önceki yıla göre 2.5 kat artış yaşandığını bildirdi.

Dogecoin talebi yalnızca Revolut ile sınırlı değil. ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz hafta profesyonel ticaret platformu olan Coinbase Pro’ya DOGE’u eklediğini duyurdu. Borsa, ayrıca, 1.2 milyon Dolarlık Dogecoin çekilişi başlattı.

İlgili Haber:  Ticaret Platformu Robinhood’un Büyümesinin Büyük Oranda Dogecoin’e Bağlı Olduğu Ortaya Çıktı

Ancak kripto para piyasasındaki genel düşüş atmosferinin de etkisiyle Dogecoin’de beklenen “Coinbase Etkisi” oldukça kısa sürdü. Piyasanın geri kalanına paralel olarak DOGE fiyatı da son günlerde geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar