Mobil Bankacılık Uygulaması Revolut, Dogecoin Ticaretini Başlattı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İngiltere merkezli fintech şirketi Revolut, yoğun talep üzerine platformuna Dogecoin ticaretini de eklediğini duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Fintech uygulaması Revolut, platformuna Dogecoin’i ekledi.
  • Artık kullanıcılar, Revolut uygulamasında DOGE ticareti yapabilirler.
  • Revolut, halihazırda 30 farklı kripto parayı destekliyor.

Londra merkezli fintech şirketi Revolut, platformunda Dogecoin ticaretini de başlattığını duyurdu. DOGE’un da eklenmesiyle Revolut’da desteklenen toplam kripto para sayısı 30’a çıktı.

blank

Revolut, 30 Farklı Kripto Parayı Destekliyor

Mobil bankacılık hizmeti sunan Revolut, İngiltere’deki geleneksel büyük bankalara “meydan okuyan” bir dijital bankacılık hizmeti olarak biliniyor. Şirket, bugün, 40 milyar Doları aşan piyasa değeriyle altıncı en büyük kripto para olan Dogecoin’i de platformuna eklediğini duyurdu. Revolut, DOGE ile ilgili uzun bir süredir kullanıcılardan oldukça yüksek bir talep olduğunu söyledi.

Aslında bir şaka tokeni olarak üretilen Dogecoin, son aylarda kripto para tüccarları arasında oldukça popüler bir hale geldi. Bundaki en büyük katkı da, hiç şüphesiz, Tesla CEO’su ve Dogecoin’in “fahri kurucusu” Elon Musk’a ait. Elon Musk, zaman zaman attığı tweetler ile Dogecoin’in muazzam bir fiyat artışı yaşamasına katkı sağladı. Fiyatı, geçtiğimiz yıl %12.000’in üzerinde artan Dogecoin, şu anda 0.31 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Revolut’taki kripto başkanı Ed Cooper konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dogecoin’i uygulamamıza ekledik. Hevesli kripto müşterilerimiz ve kriptoya yeni başlayanlar bu popüler tokenin ticaretini yapabilir.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Küresel Ölçekteki Dogecoin Talebi

Şirket, 2017 yılında kripto para ticaretine izin vermeye başladı ve geçtiğimiz yıl, uygulamasındaki kripto etkinliğinde bir önceki yıla göre 2.5 kat artış yaşandığını bildirdi.

Dogecoin talebi yalnızca Revolut ile sınırlı değil. ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, geçtiğimiz hafta profesyonel ticaret platformu olan Coinbase Pro’ya DOGE’u eklediğini duyurdu. Borsa, ayrıca, 1.2 milyon Dolarlık Dogecoin çekilişi başlattı.

Ancak kripto para piyasasındaki genel düşüş atmosferinin de etkisiyle Dogecoin’de beklenen “Coinbase Etkisi” oldukça kısa sürdü. Piyasanın geri kalanına paralel olarak DOGE fiyatı da son günlerde geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend