7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Monero (XMR) Fiyatı 300 Dolar Barajını Aşabilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Monero (XMR) fiyatı, 21 Temmuz ile 24 Ağustos tarihleri arasında %85’lik bir yükseliş kaydetmişti. Bunun ardından ise Monero fiyatı bir süreliğine düşüş göstermiş ancak Eylül ayının ilk haftasında tekrar ivme kazanmıştı.

Binance indirim kodu

Buna rağmen altcoin fiyatı, Eylül ayında genel kripto para piyasasında yaşanan düşüş dalgasından kendisini koruyamadı ve 212 dolara kadar geriledi.

Binance indirim kodu

Şimdi ise, Ekim ayı, bu yazının yazıldığı anlara kadar XMR için iyi geçti denebilir. Altcoinin fiyatı son birkaç gündür grafiğinde birbiri ardında yeşil mumlar sergiledi ve analizcilere göre yükseliş trendi devam edebilir. Analist Lavina Daryanani, Monero’yu değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Geliştirici Tarafında Neler Var

XMR fiyatında yaşanan iniş çıkışlara rağmen tek bir şey sabit ve tutarlı kaldı: Geliştirici aktivitesi. Örneğin Eylül ayı sonlarına doğru Monero P2Pool, ana ağ üzerinde hayata geçirildi. Havuz niteliği taşıyan P2Pool, merkezsiz ve izinsiz çalışma özelliklerine sahip.

Bir “gizlilik coini” olmasıyla tanınan XMR için merkezlik ne kadar yüksek olursa Monero’nun ağı da o kadar tehlikeye giriyor. Atomik takas özelliğinin ağ üzerinde hayata geçmesinden bu yana kripto paranın madenciliği merkezi bir şekilde yürütülüyor. Bu yüzden Monero’ya ait havuz serverları kapatılabilir. P2Pool havuzunun faaliyetine başlamsıyla birlikte madenciler Monero node’ları üzerinde tam kontrole sahip olacak ve böylelikle hiçbir madencilik cihazı bir %51 saldırısı için kullanılamayacak.

300 Dolara Olan Yol

Fiyat volalitesi ve ağ aktivitesi gibi birçok gösterge bu yazının yazıldığı anlarda XMR için toparlanıyor gibi gözüküyor. Örneğin volalite, Ağustos ayı dip seviyesi olan 0.56’dan sıçrama yaptı.

Bu yazının yazıldığı anlarda 0.96 değerinde bulunan volalite, analiste göre Monero’nun fiyatının 260-270 dolar bandından uzun süre durmayacağına işaret ediyor.

İlgili Haber:  MATIC, Binance Coin (BNB), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Aralık

Bununla birlikte, analiste göre, piyasa katılımcılarının altcoin için iyimser olmayı sürdürmesi durumunda XMR fiyatı bu hafta 300 doları aşabilir. Analist, 276-277 dolar civarındaki direnç noktasının devamlı olarak aşılması durumunda söz konusu seviyenin aşılmasının kolay olabileceğini düşünüyor. Daryanani, bu tür bir senaryonun gerçekleşmemesi durumunda ise, altcoinin güçlü özelliklerinden olan geliştirici aktivitesinin altcoini öngörülebilir bir gelecek için destekleyebileceğini düşünüyor.

Monero ayrıca, bu yılın sonu itibariyle Lamassu ATM’lerinden XMR alınıp satılabileceğini de açıklamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar