26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Moneygram, Bitcoin ATM Operatörü Coinme’nin %4 Hissesini Satın Aldı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Moneygram, Bitcoin ATM operatörü Coinme’nin %4 hissesini satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Moneygram, Bitcoin ATM operatörü Coinme’nin %4 hissesini satın aldığını açıkladı.
  • Coinme, ülkenin 48 eyaletinde faaliyet göstermek üzere lisanslı Amerika merkezli bir kripto para şirketidir.

Yatırımcıların kripto paraya akın etmesinin başlıca nedenlerinden biri, alanın sahip olduğu muazzam potansiyeldir. 2021’de kurumsal yatırımcılar alana hakim olurken, bu yeni yılda da aynı çizgide devam edecek gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Moneygram, Coinme’de %4 Hisse Satın Aldı

Alana dahil olan en son kurumsal yatırımcı, yakın zaman önce Bitcoin ATM operatörü Coinme’ye yatırım yapan Moneygram International’dır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Moneygram geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletleri merkezli önde gelen Bitcoin ATM operatörü Coinme’de stratejik bir azınlık yatırımını tamamladığını duyurdu. Duyuruda şirketin hisselerinin %4’ünün Moneygram’a geçtiği belirtildi.

Coinme, ülkenin 48 eyaletinde faaliyet göstermek üzere lisanslı Amerika merkezli bir kripto para şirketidir. Firma, Kuzey Amerika’daki en hızlı büyüyen 78. teknoloji şirketi olarak da dikkat çekiyor.

Coinme’deki yatırım hakkında konuşurken Moneygram başkanı ve CEO’su Alex Holmes, şirketin gelişen kripto endüstrisinin getirdiği çeşitli fırsatlar konusunda iyimser olduğunu belirtti.

Moneygram ve Kripto Para Endüstrisi

Holmes, uzun vadede bu ortaklığın her iki firmayı da kendi alanlarında finansal lider olmaya iteceğine inanıyor. CEO konu ile ilgili, “Moneygram’da sürekli büyüyen kripto para dünyasında var olan geniş fırsatlar ve dijital varlıkları yerel fiat para birimine bağlamak için uyumlu bir köprü olarak çalışma yeteneğimiz konusunda iyimser olmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Moneygram’ın bu yatırımı ile Coinme’nin uluslararası genişleme çabalarının ve diğer büyüme girişimlerinin de ileriye taşınması bekleniyor.

Moneygram’a gelince; ortaklık, blockchain teknolojisi kullanımı açısından endüstri lideri konumunu daha da güçlendirecek.

İlgili Haber:  Teksas’taki Marketlerde Bitcoin ve Dogecoin ATM'leri Hizmete Sunuluyor

İki firma daha önce de amiral gemisi kripto parayı (BTC) yerel itibari para birimine bağlayan bir köprü kurarak kripto paradan nakde bir model geliştirmek için ortaklık kurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend