29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

MoneyGram ile Ripple Ortaklığı Resmi Olarak Sona Erdi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Ripple hala daha iki eski ortağının da gelecekte bu ilişkiyi “yeniden gözden geçirmeye” kararlı olduğunu söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple ve MoneyGram arasındaki ortaklık resmen sona erdi.
  • Ripple, Aralık ayında SEC tarafından kendisine açılan 1.3 milyar Dolarlık davanın negatif etkilerini yaşamaya devam ediyor.
  • Ripple’ın kripto parası XRP, halihazırda Coinbase ve Binance gibi dünya çapındaki kripto borsalarından çıkarılmış durumda.

Zor durumdaki blockchain yazılım şirketi Ripple, para transferi hizmeti MoneyGram ile ortaklığını sona erdirdiğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ortaklığın Sona Ermesindeki En Büyük Etken: SEC Davası

SEC’in şirkete karşı devam eden davasının bir sonucu olarak MoneyGram, zaten geçtiğimiz ay Ripple ile çalışmayacağını açıklamıştı. Aralık ayında SEC, Ripple’ın kripto para XRP satışlarının kayıtsız menkul kıymet teklifleri olduğunu iddia etmiş ve bunun sonucunda şirkete 1.3 milyar Dolarlık dava açmıştı.

MoneyGram’ın hareketi sektördeki daha büyük bir eğilimin parçası olarak görülebilir. Sonuç olarak Binance ve Coinbase gibi borsalar XRP’yi çoktan listelerinden kaldırdı ve dijital varlık yöneticisi Grayscale kendisini Ripple’dan uzaklaştırdı.

Ancak piyasada bu değişimler yaşanırken bir Ripple sözcüsü, MoneyGram ile olan çok yıllık ortaklık anlaşmasının “hala yürürlükte olduğunu” ve “ileriye dönük bir yol bulmayı dört gözle beklediklerini” ifade etmişti.

“Gelecekte Yeniden Ortaklık Olabilir”

Ripple, son olarak yaptığı bir basın açıklamasında ise iki şirketin “mevcut ortaklık anlaşmasını resmen sona erdirmek” için karşılıklı bir mutabakata vardığını belirtti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hem Ripple hem de MoneyGram’ın gelecekte ortaklığı yeniden düşünme ve değerlendirme konusunda kararlı olduğunu tweetledi.

MoneyGram tarafından ise konu ile ilgili detaylı bir açıklama henüz gelmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend