29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

MoneyGram ile Ripple Ortaklığı Resmi Olarak Sona Erdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ripple hala daha iki eski ortağının da gelecekte bu ilişkiyi “yeniden gözden geçirmeye” kararlı olduğunu söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ripple ve MoneyGram arasındaki ortaklık resmen sona erdi.
  • Ripple, Aralık ayında SEC tarafından kendisine açılan 1.3 milyar Dolarlık davanın negatif etkilerini yaşamaya devam ediyor.
  • Ripple’ın kripto parası XRP, halihazırda Coinbase ve Binance gibi dünya çapındaki kripto borsalarından çıkarılmış durumda.

Zor durumdaki blockchain yazılım şirketi Ripple, para transferi hizmeti MoneyGram ile ortaklığını sona erdirdiğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ortaklığın Sona Ermesindeki En Büyük Etken: SEC Davası

SEC’in şirkete karşı devam eden davasının bir sonucu olarak MoneyGram, zaten geçtiğimiz ay Ripple ile çalışmayacağını açıklamıştı. Aralık ayında SEC, Ripple’ın kripto para XRP satışlarının kayıtsız menkul kıymet teklifleri olduğunu iddia etmiş ve bunun sonucunda şirkete 1.3 milyar Dolarlık dava açmıştı.

MoneyGram’ın hareketi sektördeki daha büyük bir eğilimin parçası olarak görülebilir. Sonuç olarak Binance ve Coinbase gibi borsalar XRP’yi çoktan listelerinden kaldırdı ve dijital varlık yöneticisi Grayscale kendisini Ripple’dan uzaklaştırdı.

Ancak piyasada bu değişimler yaşanırken bir Ripple sözcüsü, MoneyGram ile olan çok yıllık ortaklık anlaşmasının “hala yürürlükte olduğunu” ve “ileriye dönük bir yol bulmayı dört gözle beklediklerini” ifade etmişti.

“Gelecekte Yeniden Ortaklık Olabilir”

Ripple, son olarak yaptığı bir basın açıklamasında ise iki şirketin “mevcut ortaklık anlaşmasını resmen sona erdirmek” için karşılıklı bir mutabakata vardığını belirtti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hem Ripple hem de MoneyGram’ın gelecekte ortaklığı yeniden düşünme ve değerlendirme konusunda kararlı olduğunu tweetledi.

MoneyGram tarafından ise konu ile ilgili detaylı bir açıklama henüz gelmedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar