30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

MoneyGram, USDC Ticaret Hizmeti Sunmaya Başladı: Stellar Blok Zincirini Kullanılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MoneyGram ve Stellar ortaklığı sayesinde müşteriler, MoneyGram şubelerinde USDC stablecoin kullanarak hesaplarına para yatırabilecek ve hesaplarından para çekebilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MoneyGram, Stellar Network’e bağlı kripto cüzdanlarının küresel perakende platformuna erişmesine izin veren bir entegrasyon sağladı.
  • Bu sayede MoneyGram müşterileri, Circle’ın popüler stablecoini USD Coin’i (USDC) kullanarak para transferi yapabilecekler.

Finansal hizmetler şirketi MoneyGram International, tüketicilerin Circle’ın popüler stablecoini USD Coin’i (USDC) kullanarak para göndermelerini ve doğrudan itibari paraya dönüştürmelerini sağlamak için Stellar Development Foundation ile ortaklık kurdu.

Binance indirim kodu

MoneyGram ve USDC

Çarşamba günü yapılan duyuruya göre MoneyGram, Stellar Network’e bağlı kripto cüzdanlarının küresel perakende platformuna erişmesine izin veren bir entegrasyon sağladı. Circle ile birlikte çalışan MoneyGram, USDC stablecoini kullanarak “anında arka uç yerleşimi”, hesap finansmanı ve yerel itibari para çekme işlemlerini de mümkün kılacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

United Texas Bank ise süreci “yasal çerçeve” açısından yönetmek için uzlaştırma bankası olarak hareket edecek.

MoneyGram’ın başkanı ve CEO’su Alex Holmes konu ile ilgili, “Kripto para ve diğer dijital para birimleri öne çıktıkça, sınır ötesi ödemeleri düzene sokmanın bir yöntemi olarak stablecoin’lerin potansiyeli konusunda son derece iyimseriz.” ifadelerini kullandı.

2022’de genişletilmiş bir uluslararası kullanıma sunulması planlanan ortaklığın 2021’in sonunda belirli ülkelerde tam olarak faaliyete başlaması bekleniyor.

MoneyGram’ın Kripto Endüstrisine Duyduğu İlgi

MoneyGram’ın Stellar ile entegrasyonu, şirket müşterilerinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satış noktaları aracılığıyla kripto varlıklarını nakit olarak çekmesine olanak sağlamasından sadece aylar sonra geldi. Söz konusu hizmet, Bitcoin ATM ve kripto borsa operatörü Coinme ile ortaklaşa bir şekilde sunulmuştu.

MoneyGram, Haziran 2019’da sınır ötesi ödemeler ve kripto varlıklarla döviz takasları konusunda işbirliği yapmak için dağıtılmış defter teknolojisi Ripple ile ortaklık kurarak blockchain teknolojisine önem verdiğini görece erken bir tarihte kanıtladı.

İlgili Haber:  1 Milyon "Star Girl" Kullanıcısı Blockchain Kullanacak

Bununla birlikte, Ripple’ı hedef alan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasıyla ilgili belirsizlik nedeniyle bu anlaşma hızla bozuldu. MoneyGram, 2021’in ilk çeyreğinde Ripple platformu için desteğini askıya aldığını açıkladı.

Stellar ise 2014 yılında Ripple projesinden ayrılan Jed McCaleb tarafından kuruldu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar