26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

MoonCats Adında Eski Bir NFT Projesi Keşfedildi: Koleksiyon Fiyatı Saatler İçerisinde Rekor Artış Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

2017’de geliştirilmiş bir NFT projesi keşfedildi: MoonCats.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MoonCats, 2017 yılında Ponderware tarafından geliştirildi.
  • Sonrasında ise kendi kaderine bırakıldı.
  • Kripto Twitter dün projeyi keşfetti ve birkaç saat içinde fiyatı önemli ölçüde arttı.

Kripto topluluğunun büyük bölümü dikkatini 60.000 Dolarlık baş döndürücü zirvelere ulaştığı için Bitcoin’e çevirmiş olsa da, NFT piyasasında da önemli bir gelişme kaydedildi. Ethereum blok zincirindeki sözleşmeli en eski dijital koleksiyon setlerinden biri yeniden keşfedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Twitter kullanıcısı @ETHoard, “NFT dünyasını araştırmaya başladıklarını ve #MoonCatRescue ile karşılaştıklarını” tweetledi.

Etherscan’a göre, terk edilmiş MoonCatRescue projesi 9 Ağustos 2017 tarihinde geliştirildi. EThoarder’a göre bu proje, CryptoPunks’tan sonra Ethereum’daki en eski ikinci NFT projesi.

Kripto koleksiyon dünyasında, tarihsel önem ve kıtlık gibi faktörler bir NFT’nin talebini etkiler. MoonCats de her iki kriteri de kolayca karşılıyor.

NFT’ler: Genel Bir Bakış

Değiştirilemez tokenler (NFT’ler), ticaret kartları veya güzel sanatlar gibi herhangi bir sınırlı sürümden tahsil edilebilir ve yalnızca dijitaldirler. Ethereum blok zincirinin gelişmiş tek yönlü kriptografisi sayesinde NFT’ler doğrulanabilir bir şekilde sınırlı ve kanıtlanabilir şekilde benzersizdir.

İnsanlar son zamanlarda NFT’ler için çıldırıyor. Bu hafta, NFT sanatçısı Beeple dijital bir sanat eserini 69.3 milyon Dolara satmayı başardı. NFT koleksiyonları genellikle çevrimiçi pazarlarda altı veya yedi basamaklı rakamlara ulaşmayı başarırken, daha fazla insan teknolojiyi kullanmaya başlıyor ve gelecekte değer biriktirecekleri umuduyla NFT’leri stokluyor.

Kayıp Kedi Bulundu

MoonCatRescue.com’un ön uç arayüzü uzun süredir kullanılmadığından, özel NFT hayranlarının kedileri kurtarmak için Etherscan’ı kullanarak sözleşmeyle manuel olarak etkileşime girmesi gerekiyordu. Ayrıntılı talimatların Twitter’da dolaşması çok uzun sürmedi.

İlgili Haber:  Bitcoin’in Yükseliş Eğilimi Kripto Piyasalarını Güçlendiriyor

Sadece dört saat içinde MoonCats, Ethereum ağında o gün en yüksek işlem ücretlerine sahip hesaplar listesinde ikinci sıraya kadar yükseldi ve yalnızca gaz ücretlerinde 600.000 Doların üzerinde artış sağladı.

MoonCats’i OpenSea gibi pazar yerlerinde satılabilir hale getirmek için, sahiplerinin NFT’lerini yaklaşık 200 Dolarlık bir ücret karşılığında platformda tokenize etmesi gerekir. Bazı MoonCats’lerin halihazırda neredeyse 40.000 Dolara satılmakta olduğu düşünüldüğünde bu nispeten düşük bir ücret.

MoonCatRescue’nun web sitesine göre proje, MoonCat web siteleri gibi Twitter hesabında da 2017’den bu yana hayat belirtisi göstermeyen Ponderware adlı bir ikili tarafından geliştirildi. Bugün, Ponderware dört yıllık sessizliğini bir tweetle bozdu ve “Ay üssü ile yeniden bağlantı kurmaya çalışıyorum. Bizi izlemeye devam edin.” yazdı.

Açıkça görülüyor ki, Ethereum blok zincirinde hala keşfedilmemiş çok sayıda ganimet var ve bu da onu daha fazla araştırma için verimli kılıyor. MoonCats’in başarısı, kripto topluluğuna açık bir mesaj gönderiyor:

“Ethereum arkeologları kazmaya devam etsin.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar