8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Kripto Fintech Firması Moonpay, 3.4 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaşacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto fintech firması Moonpay’ın Tiger Global Management ve Coatue Management tarafından ortaklaşa yönetilen VC (Risk Sermayesi) finansman turunda 400 milyon Dolarlık fon toplaması bekleniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto fintech firması Moonpay, Tiger Global Management ve Coatue Management tarafından ortaklaşa yönetilen bir VC (Risk Sermayesi) finansman turu düzenliyor.
  • Firma, ilk risk sermayesi finansman turunu gerçekleştirdikten sonra 3.4 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaşmayı hedefliyor.

Kripto ödemeleri için altyapı oluşturmaya odaklanmış bir fintech girişimi olan Moonpay, ilk risk sermayesi finansmanı turunu gerçekleştirdikten sonra 3.4 milyar Dolarlık bir değerlemeye ulaşmayı hedefliyor.

Binance indirim kodu

Kripto Fintech Firması MoonPay Nedir?

Fintech için VC finansman turu, Tiger Global Management ve Coatue Management tarafından ortaklaşa yürütülüyor. Finansman turu sonucunda şirkete, 400 milyon Dolar’ın üzerinde fon girişi yapılması bekleniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MoonPay platformu, banka kartı, kredi kartı ve yerel banka havaleleri gibi ana ödeme yöntemlerini kullanarak kripto paraların ve diğer dijital varlıkların satın alınmasına olanak sağlat.

Tiger Global ve Coatue Management ise çok sayıda orta ölçekli blok zinciri, merkezi olmayan finans (DeFi) projesi ve kripto girişimini finanse etmek için geçtiğimiz süreçte ortaklıklarını duyurmuştu. Firmaların dikkat çeken en son yatırımları ise; bir blockchain güvenlik firması olan CertiK için sağladıkları 24 milyon Dolarlık finansman desteği idi.

Blok Zinciri Alanına Artan İlgi

Eylül ayında yayınlanan bir rapora göre, VC’ler (risk sermayeleri) her zaman için gelişen teknolojiye öncelik verdiği için blok zinciri ve kripto yatırımlarına da yoğun bir ilgi gösteriyor.

Ek olarak, 2021 Küresel Girişim Ekosistemi Raporu’ndan elde edilen veriler, blockchain endüstrisinin son beş yılda %121’lik bir büyüme elde ettiğini ve bu sayede ileri sanayi üretimi ve robot teknolojisinden sonra erken aşama finansmanı açısından en hızlı büyüyen ikinci alt sektör haline geldiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar