Morgan Creek ve SEC işbirliği ile başlatılan fonun web sitesinde Bitcoin, internetin ortaya çıkışından bu yana görülmüş olan en büyük teknolojik yenilik olarak tanımlanıyor.

Morgan Creek Capital, dün SEC ile Exos Risk-Managed Bitcoin Fund adlı yeni bir Bitcoin fonu başlattığını duyurdu. Bu, 70 milyon Dolar toplayan Blockchain Fırsatlar Fonu’nu takip ediyor.

Amaç, Katılımcıyı Artırmak ve Dalgalanmayı Azaltmak

Morgan Creek ve SEC işbirliği ile hazırlanan özel sermaye fonunun, Bitcoin’e daha fazla katılımcı sağlamak ve getirilerin dalgalanma seviyesini azaltmak için tasarlandığı belirtiliyor. Ek olarak, web sitesinde yer alan ifadeler göre fon, pozitif göstergelere dayalı olarak Bitcoin’e tamamen sermaye tahsis edecek; göstergeler negatif olduğunda ise daha geride bir konuma çekilecek. Bitcoin getirisinin %20 üzerinde bir teşvik ücreti uygulanacak.

Fon web sitesindeki açıklamalarda, “Bitcoin, internetten bu yana ortaya çıkmış en büyük teknolojik yenilik haline gelebilecek yeni bir varlık sınıfının temelini attı.” ifadeleri yer aldı.

Morgan Creek Capital’in kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, geçtiğimiz günlerde Benzinga’nın PreMarket Hazırlık programında Bitcoin’e olan desteğini göstermişti. Orada yaptığı açıklamada Mark Yusko, “Bitcoin, açık bir şekilde, 2019’da S&P’yi ezdi, bu yıl bunu yine başardı. Bu, çoğu insanın henüz anlayamadığı mükemmel bir varlık.” demişti.

Yusko, “Zombi Şirketler”i Suçladı

Dün yaptığı açıklamalarda ise Yusko, finansal sıkıntı dönemlerinde kurtarma planlarına ihtiyaç duyan “zombi şirketlerini” hedef alarak bu kuruluşları “ponzi finans planları” olarak tanımladı.

Yusko, “İnsanların gözleri önünde, servetinizin enflasyon yoluyla çalınmasına izin veriyorsunuz.” diye de ekledi.

Şirketin kripto şubesi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams da öncü kripto para birimi Bitcoin’e olan desteğini açıkça ifade etti. Williams, Ekim ayında, 2007 Chevrolet Suburban’ı 0.4 Bitcoin’e sattı. Söz konusu miktarın şimdiki değeri ise ortalama olarak 7.500 Dolar seviyesinde. Dün yaptığı açıklamada Williams, “0.4 BTC ücret karşılığında sattım. İyi bir iş çıkardığımı hissediyorum. Göreceğiz.” şeklinde konuştu.

İlgili Haber:  BlackRock CIO’su: Bitcoin, Altının Yerini Alabilir

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın